Počas Župných dní sa zmení organizácia dopravy v Košiciach
V súvislosti s konaním kultúrneho podujatia Župné mestečko – Župné dni 2025 dôjde v centre mesta k dočasným dopravným obmedzeniam.
Od štvrtka 22. mája 2025 o 17:30 do soboty 24. mája 2025 o 03:00 bude uzavretá Hviezdoslavova ulica za autobusovou zastávkou Námestie Maratónu mieru. Dôvodom je organizácia podujatia na Námestí Maratónu mieru. Autobusové linky č. 13, 17, 19, 22 a 36 budú počas tohto obdobia premávať po krátkej obchádzkovej trase. Dopravný podnik mesta Košice prosí cestujúcich o trpezlivosť a porozumenie počas trvania obmedzení a odporúča vopred si skontrolovať aktuálne trasy liniek.
Zdroj::(META/Dopravný podnik mesta Košice, a.s.)
Odporúčané články
Rýchlostná cesta R4 je v smere od Šebastoviec na Milhosť momentálne uzatvorená, dôvodom je požiar kamiónu. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.
Mesto Košice oznamuje, že až do pondelka 2. februára 2026 je možné podať priznanie k dani z nehnuteľností. To musia elektronicky, klasickou poštou alebo osobne na magistráte podať mestu všetci, ktorí vlani kúpili, predali, dostali do daru alebo darovali nehnuteľnosť. Sadzby dane z nehnuteľností zostávajú na rovnakej výške ako vlani.
Košická Hlavná ulica je opäť o čosi krajšia. Začiatkom tohto týždňa po vyše šiestich rokoch zmizlo oplotenie okolo ikonickej Urbanovej veže. Oplotenie bolo súčasťou každej fotografie tejto 45 metrov vysokej národnej kultúrnej pamiatky od 1. septembra 2019, keď sa v dvoch etapách začala s jej komplexným reštaurovaním a obnovou exteriéru.