Mesto tvrdí, že Košické rozprávkové Vianoce ho vyšli len na 42-tisíc eur
Samospráva ďalej informovala, že oslavy Dňa mesta Košice by sa mali zmestiť do 50-tisíc eur. Ako mesto pripomenulo, v závere minulého roka sa konal 29. ročník Košických rozprávkových Vianoc, ktorý priniesol viac ako 50 akcií pre obyvateľstvo i návštevníkov mesta.
„Referát kultúry magistrátu mesta Košice sa po záverečnom vyúčtovaní rozhodol zverejniť všetky príjmy a výdavky, ktoré súviseli s ich priebehom a organizáciou. Takýto postup umožní, aby sa Košičania dozvedeli, ako sa využívajú verejné prostriedky na kultúrne a spoločenské akcie organizované mestom,” uvádza mesto. Ako ďalej informovalo, výdavky na organizáciu vianočného a silvestrovského programu o málo presiahli 125-tisíc eur. Ako vyplýva z vyúčtovania, najväčšou položkou bola technika v podobe pódia, ozvučenia a osvetlenia, stála 25-tisíc eur. „Príjmy vrátane sponzorského príspevku od spoločnosti U.S. Steel, prenájmu plochy pod obľúbeným vyhliadkovým kolotočom Košické oko a nájomného od prenajímateľov stánkov na vianočných trhoch dosiahli 82 965 eur,” uviedlo mesto. Podľa vyúčtovania získalo z prenájmu plochy a stánkov necelých 37-tisíc eur, z Košického oka niečo cez 34-tisíc eur. Zo zmluvy o reklame pre U. S. Steel dostalo 11 640 eur. „Rozpočet mesta Košice tak usporiadanie vyše mesačného maratónu podujatí vyšiel len na 42 067 eur. Obyvatelia a návštevníci mesta okrem toho prispeli svojimi darmi na charitatívny Vianočný punč, ktorého výťažok po odrátaní nákladov vyšiel na 34 401 eur,” dodáva mesto Košice.
Samospráva avizovala zámer aj naďalej pokračovať vo zverejňovaní výdavkov na svoje kultúrne a spoločenské podujatia. V súčasnosti sumarizuje náklady na organizáciu osláv Dňa mesta Košice. V rámci nich sa počas uplynulých týždňov konalo viac ako šesť desiatok vlastných aj sprievodných podujatí. Podľa mesta predbežné prepočty ukazujú, že náklady mestského rozpočtu na ich organizáciu by sa mali zmestiť do sumy 50-tisíc eur. „Výdavky na oslavy Dni mesta pomohol znížiť aj nenávratný finančný príspevok z Fondu malých projektov eurofondového Programu Interreg Maďarsko – Slovensko vo výške 45 000 eur. Ten sa mestu podarilo získať vďaka úspechu vo výzve a bol použitý na organizáciu podujatí Dňa folklóru a kultúrnych tradícií, ktorý sa na Dolnej bráne uskutočnil 3. mája,” uzatvára mesto.
Zdroj:(SITA,kl)
Odporúčané články
Hlava štátu odovzdala najvyššie štátne vyznamenania pri príležitosti 33. výročia vzniku Slovenskej republiky.
Košická Hlavná ulica je opäť o čosi krajšia. Začiatkom tohto týždňa po vyše šiestich rokoch zmizlo oplotenie okolo ikonickej Urbanovej veže. Oplotenie bolo súčasťou každej fotografie tejto 45 metrov vysokej národnej kultúrnej pamiatky od 1. septembra 2019, keď sa v dvoch etapách začala s jej komplexným reštaurovaním a obnovou exteriéru.
Od 7. januára začala spoločnosť KOSIT so zberom, odvozom a ekologickým zhodnotením vianočných stromčekov. Obyvatelia bytových domov môžu nepotrebné vianočné stromčeky z domácností ponechať priamo pri stanovištiach kontajnerov alebo ich uložiť do drevených ohrádok, ktoré sú určené výhradne na zber živých vianočných stromčekov.