Župné dni v Košiciach majú nový dátum konania
Najväčší krajský festival sa uskutoční na Námestí Maratónu mieru v okolí župného úradu.

Finále najväčšieho krajského podujatia sa župa z dôvodu nepriaznivej a rizikovej poveternostnej situácie rozhodla presunúť z 23. 5. 2025. Cieľom bolo v čo najväčšej možnej miere zachovať plánovaný rozsah i programové obsadenie. Koncept i dramaturgia podujatia ostáva zachovaná a brány župného mestečka sa v Košiciach pre návštevníkov otvoria v piatok, 13. júna 2025.
Samotný program je zverejnený na stránke www.zupnednikosickehokraja.sk
Zdroj:(KSK)
Odporúčané články

Rekreačná lokalita v mestskej časti Košice – Nad jazerom získala nový interaktívny prvok pre deti a rodiny. V štvrtok sa tam slávnostne otvoril náučný chodník, ktorý premenil bežnú prechádzku pri jazere na rozprávkové dobrodružstvo. Jeho symbolický krst prebehlo bylinkovým čajom za účasti starostky Lenky Kovačevičovej.

Jedna z najvýznamnejších investícií do cestnej infraštruktúry na východnom Slovensku sa blíži k dokončeniu. Obchvat Košíc, konkrétne druhú etapu úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, plánuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS) motoristom odovzdať do užívania ešte v tomto roku. S aktuálnou fázou výstavby však súvisia aj dočasné dopravné obmedzenia, ktoré sa dotknú najmä cesty R4 pri križovatke Kechnec.

Košičania aj návštevníci mesta si môžu opäť naplno užívať atmosféru Mestského parku. Od 2. júla vstúpili všetky fontány v parku do letného režimu. Plávajúca fontána, Malá fontána a Potôčik sú opäť v každodennej prevádzke, rovnako ako aj obľúbená Spievajúca fontána, ktorá ponúka bohatý hudobný a svetelný program.