Polícia chcela ráno zadržať exministra Naďa, nachádza sa však na dovolenke v Kanade
Informoval o tom Denník N, ktorému informáciu potvrdili dva zdroje. K situácii sa vyjadrila aj strana Demokrati. „Predseda Demokratov je na avizovanej a dlhodobo plánovanej zahraničnej ceste v Kanade. Po návrate bude tak ako vždy v maximálnej miere súčinný vyšetrovacím orgánom,“ informovali Demokrati.
Ako Denník N ďalej informoval polícia zadržala bývalého šéfa štátnej zbrojovky Konštrukta-Defence Alexandra Gurského a snaží sa zadržať aj bývalého generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva obrany Petra Kozáka. Aktuálne ešte nie je jasné, čoho sa policajná akcia týka, pravdepodobne však ide o darovanie vojenskej techniky na Ukrajinu.
Naď sa na sociálnej sieti vyjadril, že ho „dnešné teátro“ neprekvapilo ani nevyrušilo, pretože to očakával už niekoľko mesiacov, o čom aj verejne hovoril. „Potrebujú prekrývať svoju neschopnosť, zbedačovanie občanov a zlodejiny, tak hľadajú témy. Raz je to zmena ústavy, potom neutralita a inokedy zatváranie predstaviteľov opozície. V pohode. Každý robí to, čo vie,“ vyhlásil Naď s tým, že si spoločný výlet so synom v Kanade nenechá pokaziť. „Akurát si hovorím, že keď už som tak nebezpečný pre spoločnosť, že moja úplne prvá výpoveď k téme darovania munície bez akejkoľvek snahy dohodnúť si osobne termín sa mala diať rovno s policajným doprovodom a vytiahnutím z domu pred šiestou ráno, tak som naozaj prekvapený, že polícia nedokázala ani z viacerých mojich verejných statusov pochopiť, že som už asi týždeň so synom v Kanade. Ešteže som to opakovane verejne hovoril aj pred odchodom, nech agenti vedia. No a napriek tomu cirkus Humberto. Trapoši,“ napísal Naď.
Policajtom odkázal, že číslo na neho majú, a že mu môžu pokojne zavolať. Upozornil ich však na časový posun a na to, že na noc si vypína zvonenie. „Koncom mesiaca sa vrátim a potom som im plne k dispozícii. Chodím na rôzne výpovede prakticky každý týždeň, na tú k pomoci Ukrajine som sa naozaj špeciálne tešil, stačilo mi zavolať, tak, ako kedykoľvek v minulosti k akejkoľvek téme,“ uviedol exminister obrany a zopakoval, že je hrdý na to, ako pomohli Ukrajine, a že by to urobil znovu. „Lebo aj o tom je ľudskosť a zodpovednosť. Brániť nevinnú obeť odpornej ruskej agresie. A vláda Eda Hegera to dobre vedela a konala správne. Som za to šťastný a hrdý. Veľmi hrdý! A keď ma za to títo proruskí agenti chcú zavrieť, nech sa páči. Mňa to nezlomí a budúcnosť ukáže pravdu,“ uzavrel Naď.
Zdroj:(SITA,kv)
Odporúčané články
Prezident Peter Pellegrini venoval pápežovi dary v mene všetkých Slovákov. Sú to dary nesúce symboliku mieru, duchovného odkazu a slovenského tradičného umenia. Ide o sklenenú holubicu mieru a drôtenú plastiku Pútnici nádeje. Kancelária prezidenta SR spresnila, že sklenená holubica mieru je z dielne slovenskej sklárskej spoločnosti RONA v Lednických Rovniach. Tento dar, ktorý prezident priniesol pápežovi Levovi XIV, je univerzálnym symbolom mieru, ktorý Svätý Otec neustále pripomína.
Ak by sa parlamentné voľby konali uprostred novembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko (PS), volilo by ho 22,1 percenta voličov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Focus pre portál 360tka.sk. Prieskum bol realizovaný 11. až 18. novembra na vzorke 1 015 respondentov.
Generálny prokurátor Maroš Žilinka opätovne kritizuje zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO). Názov nového návrhu zákona podľa neho nezodpovedá obsahu činnosti Úradu na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti.


