Hasiči zasahovali v Zatíne, plamene poškodili garáž aj strechu domu (FOTO)
V obci Zatín v okrese Trebišov došlo 25. júna krátko pred 2:00 hod. k požiaru garáže, ktorý sa následne rozšíril aj na strechu priľahlého rodinného domu. Podľa Hasičského a záchranného zboru Košického kraja bol požiar v čase príchodu záchranných zložiek už v plne rozvinutej fáze.
Na mieste zasahovalo šesť profesionálnych hasičov z Kráľovského Chlmca a šesť dobrovoľných hasičov z DHZO Streda nad Bodrogom a DHZO Borša. Na likvidáciu plameňov boli nasadené tri útočné prúdy a vzhľadom na silné zadymenie zasahovali hasiči s použitím autonómnych dýchacích prístrojov. Predbežná výška priamej škody bola vyčíslená na 30 000 eur. Príčina vzniku požiaru je predmetom prebiehajúceho zisťovania.
Galéria
(META/Hasičský a záchranný zbor – Košický kraj)
Odporúčané články
Dňa 19. januára 1945 došlo k oslobodeniu mesta Košice jednotkami Červenej armády. Mesto, ktoré po Viedenskej arbitráži pripadlo horthyovskému Maďarsku sa tak stalo prvým veľkým oslobodeným mestom na území bývalého Československa.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od zmeny dopravy na Watsonovej ulici po oznámenie posilnenia leteckej linky Košice – Bratislava. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Košický kraj v uplynulom roku zaznamenal nárast návštevnosti, čísla sa priblížili k rekordnému roku 2019. Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Ako ďalej uviedla, úspešne inovovala ponuku pre rodiny s deťmi, prezentovala región v zámorí a pripravila aj pôdu pre rozsiahlu podporu nových projektov v roku 2026, prostredníctvom grantového programu Terra Incognita.