Primátor Košíc Jaroslav Polaček pozýva občanov na kávu a debatu o meste (VIDEO)
Primátor Košíc Jaroslav Polaček oznámil návrat k svojmu tradičnému formátu osobných stretnutí s verejnosťou.
V rámci iniciatívy „Dajme kávu“ bude od 1. do 11. júla 2025 každý pracovný deň od 9:00 do 11:00 hod. k dispozícii občanom v kaviarni Porto Košice na Dominikánskom námestí. Cieľom neformálnych stretnutí je viesť otvorenú a vecnú diskusiu o smerovaní mesta, nadviazať osobný kontakt s obyvateľmi a vypočuť si ich názory na aktuálne témy. Diskutovať sa bude o investičných projektoch ako dostavba NOCKE, rozvoj košického školstva, plány výstavby nájomných bytov či prepojenie mesta na teplovod z Ďurkova. Podľa Polačeka ide o pokračovanie záväzku, ktorý si dal po nástupe do funkcie – byť v pravidelnom kontakte s obyvateľmi mesta, komunikovať otvorene o úspechoch i zlyhaniach a hľadať spoločné riešenia pre budúcnosť Košíc.
(jaropolacek.sk)
Odporúčané články
V Košiciach sa v ako prvom slovenskom meste uskutočnil prieskum duševného zdravia v základných školách (ZŠ). Ako mesto informovalo, jeho výsledky sú priaznivé, väčšina žiakov sa v škole cíti príjemne, bezpečne a má pozitívne vzťahy so spolužiakmi aj učiteľmi.
Stavebné práce na modernizácii električkovej trate v Košiciach pokračujú v niekoľkých častiach projektu súčasne. Mesto informovalo, že aktuálne prebieha budovanie nových koľajových zvrškov v obratisku, rekonštrukcia mosta ponad železničnú trať aj úprava mosta ponad Myslavský potok.
Ako sme v našom denníku informovali koncom júna tohto roka, leto prinieslo do Košíc novú vlnu diskusií o urbanizme centra. Na rohu Južnej triedy a Námestia osloboditeľov plánuje developer Cresco Real Estate polyfunkčný dom s apartmánmi, parkovaním a verejným priestorom. Občiansku petíciu proti výstavbe vzal magistrát na vedomie a ním zriadená pracovná skupina rokuje o požiadavkách verejnosti. Za plechovým plotom pred hotelom Centrum zároveň prebehol archeologický prieskum.


