Začínajú sa Dni Terasy. Na čo sa môžete tešiť?
Mestská časť Košice-Západ aj tento rok prichystala pre Košičanov festival plný športu, súťaží či oceňovania osobností. Už 12. mája odštartuje podujatie najväčšieho košického sídliska – Dni Terasy.
Mestská časť počas deviatich dní pripravila zaujímavý program, ktorý začne už túto sobotu večerným premietaním filmu Čiara v Zuzkinom parku o 21. hodine.
Nedeľa – 13. mája
Pre priaznivcov basketbalu je v nedeľu od 8. do 18. hodiny pred obchodným centrom Galéria naplánovaný prestížny medzinárodný turnaj v street basketbale tých najlepších 3×3 Central Europe Tour. Víťazi postúpia na európsky šampionát World tour do Prahy.
Utorok – 15. mája
MČ Západ už tradične v rámci osláv v Zuzkinom parku o 15. hodine odovzdá výročné ocenenia pre osobnosti a kolektívy, ktoré sa výraznou mierou pričinili o zviditeľnenie Terasy.
Streda – 16. mája
Milovníci ľudovej hudby sa v stredu od 16. hodiny v Zuzkinom parku môžu tešiť na Folklórny súbor Čarnica, ktorý odhalí čo-to zo svojej histórie i súčasnosti pri príležitosti 60. výročia založenia súboru.
17. – 19. mája
Druhá polovica týždňa, od štvrtka do soboty, bude patriť pivnému festivalu, počas ktorého návštevníci môžu ochutnať viac ako 50 druhov pív. O zábavu sa postará množstvo kapiel. Roztancuje vás funky skupina Jeno´s Brothers, kultový Kabát revival či legendárny Drišľak. Deti zabavia tematické tvorivé workshopy, tradičné atrakcie a nafukovadlá a hudobný projekt Slovenské detské pesničky s kúzelníkom Gabim.
Počas víkendových dní sa medzi paneláky prenesie atmosféra dediny, keď na celej ploche Zuzkinho parku bude pobehovať množstvo domácich a hospodárskych zvierat, agro-mechanizmy, pilčíci, ktorí predvedú prácu v lese. Záver tohtoročných Dní Terasy bude patriť populárnemu Zábavnému kynologickému popoludniu. V nedeľu 20. mája od 14. hodiny sa lúka nad poliklinikou Terasa zaplní štvornohými miláčikmi s množstvom ukážok a disciplín so psíkmi a ich cvičiteľmi.
Kompletný program festivalu môžete nájsť na www.kosicezapad.sk
(JH)Odporúčané články
Prvý ročník medzinárodnej súťaže Beauty Talent Košice 2026 sa konal 16. apríla 2026 v Košiciach. Súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe študentov stredných škôl organizovala Stredná odborná škola beauty služieb Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súťažili študenti odborov kaderník, barbier, kozmetik a vizážista.
Kolektívne vyjednávanie v U. S. Steel Košice vo štvrtok ukončili vzájomnými podpismi sociálnych partnerov. Súčasťou kolektívnej zmluvy (KZ) pre roky 2026 až 2030 je okrem iného aj zvýšenie mesačnej tarifnej mzdy v priemere o 80 eur.
Súčasných 213 autobusov vo vozovom parku DPMK dostane ďalšie posily, ktoré prinesú cestujúcim v MHD výrazné zvýšenie komfortu, bezpečnosti a kvality cestovania. DPMK podpísal s českou spoločnosťou SOR Libchavy s.r.o. dve čiastkové zmluvy na dodanie 30 nových nízkopodlažných autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) v celkovej hodnote takmer 13,8 milióna eur s DPH.