Útočníčka z električky skončila na psychiatrii
Okresný súd Košice I rozhodol, že Zuzana (29), ktorá koncom januára bodla revízora električky, namiesto stíhania skončí v psychiatrickej liečebni v Plešivci.
Žena bola po incidente políciou trestne stíhaná za pokus trestného činu ublíženia na zdraví a výtržníctva. Skončila vo väzbe a sudca požiadal, aby jej zdravotný stav posúdil psychiater. Po vyšetrení určil, že trpí schizoafektívnou poruchou.
„Podľa znaleckého posudku nebola schopná ovládať svoje konanie a jej rozpoznávacie schopnosti boli znížené o polovicu. Toto je základný dôvod, prečo sme vyvodili záver o nepríčetnosti,“ uviedol Milan Filičko, hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach. Okamžite bolo zastavené trestné stíhanie a Zuzanu previezli na psychiatriu, odkiaľ ju aj dnes priviedli na súd, ten rozhodol o jej ochrannom psychiatrickom liečení ústavnou formou. Liečiť sa bude v Plešivci, žiadna zo strán sa voči rozhodnutiu sudcu neodvolala.
Incident sa stal 30. januára predpoludním v električke číslo 2 na Kuzmányho ulici. Po zahlásení kontroly cestovných lístkov sa pokúsila z vozidla ujsť. Revízor Miroslav ju chytil, v tom ucítil bodnutie do hrude. Našťastie neutrpel vážnejšie zranenia, ochránilo ho hrubé zimné oblečenie.

Odporúčané články
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach (RÚVZ Košice) vyzýva fyzické osoby – podnikateľov, právnické osoby a fyzické osoby – občanov na vykonanie celoplošnej preventívnej deratizácie.
Vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Košiciach bolo uvedené do prevádzky prvé plnohodnotné pracovisko kardio MR vo východoslovenskom regióne. Východoslovenský kardioústav tak prináša komplexnú magnetickú rezonanciu srdca pre dospelých aj detských pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami, čím sa zásadne zlepšuje dostup nosť špecializovanej diagnostiky na východnom Slovensku.