Požiar nakladača v Košiciach spôsobil škody za 15-tisíc eur (FOTO)
Košickí hasiči zasahovali v utorok 23. septembra 2025 popoludní pri požiari pracovného stroja – nakladača. K udalosti došlo v areáli strojárensko-recyklačnej spoločnosti v katastri mesta Košice.
Na mieste zasahovali jednotky Hasičského a záchranného zboru z hasičských staníc Košice – Požiarnická a Čaňa. Počas zásahu používali autonómne dýchacie prístroje.
Podľa informácií Hasičského a záchranného zboru spôsobil požiar priamu materiálnu škodu približne vo výške 15 000 eur. Vďaka rýchlemu a profesionálnemu zásahu sa podarilo uchrániť majetok odhadnutý na 30 000 eur.
Príčinou vzniku požiaru bola prevádzkovo-technická porucha. Pri udalosti sa nikto nezranil.
Galéria
(META/ Hasičský a záchranný zbor)
Odporúčané články
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.
Život Matúša Kotľára (40) sa dramaticky zmenil po narodení druhého dieťaťa. Jeho partnerka trpela na ťažkú popôrodnú psychózu a rodinu opustila. Matúš sa tak stal otcom samoživiteľom. Deti musel často brávať so sebou do práce na poľnohospodárske družstvo, pretože ich nemal u koho nechať. Doteraz žili v sociálnom zariadení vo Varhaňovciach, ktoré rodine nedokázalo ponúknuť priestor na skutočný rozvoj. Deti vyrastali v segregovanom školskom prostredí, ktoré im neposkytovalo dostatočné podmienky pre plnohodnotný vzdelávací a sociálny rozvoj a otec mal v odľahlej lokalite obmedzené možnosti nájsť si stabilnú prácu.
Dopravný podnik mesta Košice, a. s. pripomína cestujúcej verejnosti, že v termíne od pondelka 2. marca 2026 do piatka 6. marca 2026 budú linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovné dni – školské prázdniny.