Kauza Paškovcov sa vracia späť na okresný súd
Krajský súd na neverejnom zasadnutí uznal odvolanie prokurátora, podľa ktorého nebol riadne posúdený zdravotný stav poškodených.
V kauze bratov Paškovcov odvolací súd dospel k záveru, že nebol dostatočne zistený skutkový stav, pokiaľ ide o spôsobený následok konania obžalovaných. Už počas pojednávania na okresnom súde advokát trojice obžalovaných spochybnil lekárske závery o zraneniach poškodených. Prokurátor sa odvolal pre nízke tresty, ktoré trojici prvostupňový súd vymeral. Ten sa podľa informácií denníka KOŠICE:DNES nezaoberal podrobne ťažkou psychickou ujmou zranenej dievčiny.
Potrebné ďalšie dokazovanie
Úlohou Okresného súdu Košice I bude vykonať ďalšie potrebné dokazovanie. Prokuratúra je s verdiktom krajského súdu spokojná. „Rozhodnutie považujeme za zákonné a správne. Odvolací súd sa stotožnil s námietkami prokurátora, pretože na tieto skutočnosti vo svojom odvolaní poukazoval. S týmto postupom odvolacieho súdu sme spokojní,“ reagoval Milan Filičko, hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach.
[ad][/ad]Cítia sa byť nevinní
Verdikt si trojica bratov a synovcov nedávno zosnulého expredsedu parlamentu Pavla Pašku vypočula vlani v novembri. Martina uznal okresný súd vinným z výtržníctva a dostal pokutu 500 eur, v prípade nezaplatenia by musel nastúpiť na trojmesačné väzenie. Maroš a Branislav okrem výtržníctva boli uznaní za vinných aj z ublíženia na zdraví. Dostali šesťmesačný trest s podmienečným odkladom na jeden rok. Od začiatku tvrdili, že sú nevinní, aj keď priebeh incidentu je zaznamenaný na kamerovom zázname a potvrdili ho výpovede poškodených. Bránili sa tým, že konali v nutnej obrane.

Branislav, Maroš a Martin Paškovci boli obžalovaní z incidentu z novembra 2015. Vtedy sa blízko pizzerie oproti obchodnému domu Tesco na Hlavnej ulici odohrala bitka. Zapojení do nej boli traja bratia so štyrmi poškodenými, dvoma mužmi a dvoma ženami. Predchádzalo tomu obťažovanie mladšej z nich, Zuzany, Branislavom Paškom. Podľa videa ho Zuzanin priateľ Ján odsotil. K obom mužom vzápätí pribehli Martin a Maroš a strhla sa bitka. Rany dostala aj Zuzana, snažiaca sa mužov oddeliť od seba. Incident ukončili až policajti. Najhoršie obstála Zuzana, ktorá mala problémy s krčnou chrbticou.
Odporúčané články
Mesto Košice má veľkú príležitosť získať prestížne ocenenie Stavba roka 2025. Na cenu verejnosti v tejto súťaži sú nominované dve moderné košické športoviská. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku – Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice vznikol za takmer 20 miliónov eur z bývalej Mestskej krytej plavárne.
Spoločnosť Ryanair včera slávnostným prvým letom otvorila nové priame letecké spojenie z Košíc do španielskej Malagy. Spojenie bude prevádzkované celoročne dvakrát týždenne, vždy vo štvrtok a pondelok.
V Košiciach došlo k personálnym zmenám vo vedení významných kultúrnych inštitúcií. Ministerka kultúry Martina Šimkovičová v utorok rozhodla o odvolaní generálnej riaditeľky Slovenského technického múzea Zuzany Šullovej aj riaditeľky Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach Dariny Kožuchovej.