Poslanci prerokujú protest prokurátora v septembri
Ako sme už čitateľov denníka KOŠICE:DNES včera informovali, prokurátorka Krajskej prokuratúry v Košiciach poslala na magistrát protest. Týka sa časti všeobecne záväzného nariadenia mesta upravujúceho parkovanie v širšom centre Košíc.
Prokurátorka nariadeniu vytýka, že dáva oprávnenie prevádzkovateľovi parkovania, teda firme EEI, právomoc rozhodovať o vyhradení parkovísk pre konkrétne vozidlá, alebo napríklad stanovištia taxislužieb.
Podľa stanoviska magistrátu, ktoré nám poskytla hovorkyňa Linda Šnajdárová, mesto prokurátorský protest rešpektuje.
„Práve pripravujeme druhú veľkú novelizáciu VZN č. 157, ktorá by zohľadnila poznatky z doterajšej praxe. Považujeme za vhodné prerokovať doručený protest prokurátora v rámci preberania zmeny nariadenia tak, aby v prípade, že mu zastupiteľstvo vyhovie, bolo možné ihneď schváliť zmenu napadnutých ustanovení,” hovorí Šnajdárová.
[ad][/ad]Podľa jej slov bude vzhľadom na dodržanie termínov legislatívneho protestu protest predložený na septembrovom rokovaní zastupiteľstva. Zároveň upozorňuje, že nariadenie o parkovaní je aj po vznesení protestu prokurátora platné v súčasnom znení až do prípadnej úpravy mestským zastupiteľstvom.
[article slug=”chysta-sa-magistrat-na-uplny-odchod-eei”][/article]Odporúčané články
Pre kresťanov sa v stredu začína pôst, ktorý je prípravným obdobím pred Veľkou nocou a trvá 40 dní. Kresťania si v tomto období pripomínajú utrpenie Ježiša, ktoré smeruje k jeho smrti na kríži, preto sa v tomto čase nekonajú sobáše ani zábavy.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.
Dopravný podnik mesta Košice, a. s. pripomína cestujúcej verejnosti, že v termíne od pondelka 2. marca 2026 do piatka 6. marca 2026 budú linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovné dni – školské prázdniny.