Gurmán Fest rozvoňal košický Mestský park
Na deviatom ročníku Košice Gurmán Fest v košickom Mestskom parku môžu návštevníci ochutnať jedlá až šesťdesiatich vystavovateľov. Najväčšie kulinárske podujatie na východnom Slovensku potrvá do nedele (10.6.).
Novinkou sú špeciality Švédskej a Indickej kuchyne. Na Hlavnom pódiu ponúkajú košické reštaurácie letné dezerty, prepelice z Malej Idy, jedlá k pivu, moderné slovenské recepty a recepty z kačacieho mäsa a rýb. Okrem hudobného sprievodného programu zaujmú aj aktivity so štvornohými miláčikmi ako dogdancing, súťaž agility či ukážka terénnych záprahov. Najmenších pobaví detský sprievodný program.
[ad][/ad]Foto: Iveta Vaculová, Tomáš Hrivňák
(TOH)
Odporúčané články
Študenti tvoria špecifickú kategóriu, keďže prahnú väčšinou po štýlových novinkách na trhu. Či už ide o stredoškolákov pripravujúcich sa na maturitu alebo vysokoškolákov, darčeky pre nich musia byť praktické, technologicky vyspelé alebo musia pomáhať pri relaxácii a sebarozvoji. Prinášame tipy na darčeky, ktoré sú ideálne pre študentov a dajú sa kúpiť v Košiciach alebo objednať s rýchlym dodaním.
Prvý decembrový deň úderom sedemnástej hodiny štartuje rozsvietením vianočného stromčeka a výzdoby pri súsoší Immaculata na Hlavnej ulici program 31. ročníka Košických rozprávkových Vianoc.
Vianočné sviatky sú pre staršiu generáciu najmä o pocite pokoja a blízkosti rodiny. Pri výbere darčeka pre rodičov či starých rodičov sa do popredia dostáva najmä starostlivosť o zdravie, zvyšovanie domáceho pohodlia a podpora ich záľub. Ideálny dar by mal byť praktický, ľahko ovládateľný a mal by seniorom spríjemniť každodenný život. Prinášame overené tipy na darčeky, ktoré sa dajú kúpiť priamo v Košiciach.