Multicar v Spišskej Novej Vsi narazil do skupinky detí
Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v utorok 24. júla približne o 13. hodine v Spišskej Novej Vsi, utrpeli zranenia tri deti. Multicar sa podľa vyjadrenia záchranárov vyhýbal brzdiacemu autu pred ním, vošiel na chodník a vrazil do skupinky detí z tamojšieho centra voľného času.
Nehoda sa stala na Mlynskej ulici. „Na mieste zasahovali dve naše posádky zo Spišskej Novej Vsi. Dve deti utrpeli stredne ťažké poranenia, jedno je zranené ľahko. Všetky tri deti previezli na urgentný príjem do nemocnice v Spišskej Novej Vsi,“ uviedla hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.
Podľa informácií TASR tri dievčatá, dve vo veku deväť rokov a jedno desaťročné, v nemocnici ošetrili a potom prepustili do domáceho liečenia. Dve účastníčky nehody mali utrpieť povrchové zranenia a jedna má zlomeninu v oblasti členka.
(TASR, PS)
[ad][/ad]Odporúčané články
Ohlásená investícia viac ako 58 miliónov eur do modernizácie úpravne vody Stakčín predstavuje zásadný prínos v dlhodobom zabezpečení vysokého štandardu v zásobovaní východného Slovenska pitnou vodou z nádrže Starina. K presadeniu projektu modernizácie do praxe dopomohol svojou aktivitou aj Klub akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. (VVS), ktorý v súčasnosti združuje 72% akcionárov VVS a zastupuje záujmy týchto miest a obcí pri rozhodovaní o kľúčových aktivitách a rozvoji Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti.
Krátko po polnoci v utorok 2. decembra prijala polícia oznámenie, že v byte obytného domu horí. Preto v noci polícia vyslala do MČ Západ na Gudernovú ulicu číslo 1 všetky záchranné zložky. Príčinou požiaru bola zrejme zapálená cigareta, v byte našli hasiči 80-ročnú ženu bez známok života.
Krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v stredu prisľúbili nákup amerických zbraní pre Ukrajinu v hodnote stoviek miliónov dolárov. Ruského prezidenta Vladimíra Putina zároveň vyzvali, aby prestal so „siláckymi rečami“ a začal vážne mierové rokovania.