Poškodené chodníky dvíhajú Košičanom tlak
Čitateľ denníka KOŠICE:DNES Dušan upriamil našu pozornosť na chodníky pri električkových zastávkach a obratisku neďaleko amfiteátra.
„Cez obidva súbežné chodníky smerom k obom električkovým zastávkam sa ťahajú veľké diery. Sú tam už dlhé týždne, možno už od rekonštrukcie električkovej trate, a nikto s tým nič nerobí. Ďalšia diera je na dlažbe na zastávke. Vznikla asi pri dodatočnom ťahaní káblov k stĺpu zastávky. Čudujem sa, že sa tam doteraz nejaký človek nedolámal, aspoň o tom neviem. Denne totiž prejdú po spomínaných chodníkoch k električkám stovky ľudí,“ napísal nám Dušan.

Jama aj na parkovisku
Priamo na mieste sme zistili, že spomínané chodníky pretínajú diery, ktoré vznikli zrejme pri oprave, alebo prekladaní inžinierskych sietí. Okrem nich sme na parkovisku uprostred obratiska našli ďalšiu veľkú jamu. Na problém sme upozornili magistrát mesta. Zaujímalo nás, či diery na chodníkoch zostali po modernizácii električkových tratí a kedy budú chodníky a zastávka opravené. „Mesto Košice už o spomínaných nedostatkoch vie a reklamovalo ich.
V priebehu tohto týždňa budú odstránené,“ informoval nás šéf komunikačného referátu košického magistrátu Jozef Marko. Podľa jeho slov však nevznikli pri modernizácii električkových tratí. V priebehu včerajška sme už dieru na zastávke našli ako-tak opravenú, chodníky však stále ostali v nezmenenom stave.
[ad][/ad]Odporúčané články
V obci Vítkovce na Spiši vytvorili miestni obyvatelia rekordne dlhú komunitnú reťaz. Meria 736 metrov a slovenský rekord potvrdil v pondelok aj komisár Knihy slovenských rekordov Igor Svitok. Cieľom tejto aktivity bolo najmä symbolicky prepojiť majoritu a rómsku komunitu. Priamo na mieste ju ocenil aj vládny splnomocnenec pre rómske komunity Alexander Daško.
Železničné priecestie – Ťahanovský prejazd medzi Košicami a Kostoľanmi nad Hornádom bude v utorok (14. 4.) približne od 8.00 do 15.00 h úplne neprejazdné pre všetky motorové vozidlá.
Požiar zasiahol v pondelok (13. 4.) popoludní poľnohospodársku halu v katastri obce Parchovany v okrese Trebišov. Na mieste zasahovali hasiči, priama škoda spôsobená požiarom bola predbežne vyčíslená na sumu 140.000 eur.