Začína sa rekonštrukcia zastávky MHD Amfiteáter
Ďalšou etapou pokračuje v Košiciach projekt modernizácie zastávok verejnej dopravy. Vo štvrtok (9. 5.) sa začína rekonštrukcia autobusovej zastávky Amfiteáter na Festivalovom námestí smer Watsonova ulica. Ukončenie stavebných prác sa predpokladá v mesiaci júl.
„Dočasná náhradná zastávka pre cestujúcich bude po dohode s Dopravným podnikom mesta Košice zriadená za cestnou svetelnou signalizáciou priechodu pre chodcov na Festivalovom námestí v smere na Ulicu Československej armády na mieste existujúcej autobusovej zastávky,“ informoval o tom magistrát mesta.
[ad][/ad]Projekt Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov sa týka celkovo 29 košických autobusových zastávok. Finančné náklady na projekt predstavujú sumu 987.556 eur, z toho 85 percent tvoria eurofondy, desať percent spolufinancuje štátny rozpočet a päť percent mesto Košice.
Stavebné práce zahŕňajú úpravu nástupnej plochy, vybudovanie betónovej autobusovej niky, bezbariérového prístupu a vybavenie zastávky označníkom s LED informačnou tabuľou.
Čítajte aj:
- Začína sa rekonštrukcia zastávky MHD pri magistráte
- Z budovy po Tescu chcú kultúrnu pamiatku
- V sobotu sprevádzkujú vynovené autobusové zastávky MHD
(TASR, SŠ)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Pátranie po nezvestnej maloletej osobe vyhlásili policajti z okresu Košice – okolie. Nezvestnou je 12-ročná Viktória M., po ktorej bolo pátranie vyhlásené v pondelok 23. marca 2026.