Slovo na zasadnutiach dostanú aj občania
Jedným z bodov pracovnej časti ustanovujúceho zastupiteľstva bola v pondelok zmena rokovacieho poriadku. Týkala sa zatiaľ dvoch oblastí. Prvou z nich je zavedenie pojmu „poslanecký klub“, ktorý doteraz rokovací poriadok nepoznal.
Pre občanov je však dôležitejšia druhá zmena. Zavádza sa totiž nový bod s názvom „Slovo pre verejnosť“. Podľa neho bude mať ktokoľvek, kto sa pred zasadaním prihlási, možnosť vystúpiť so svojimi príspevkami adresovanými na orgány samosprávy mesta a právnické osoby v zriaďovateľskej a zakladateľskej pôsobnosti mesta. Každé vystúpenie môže mať najviac päť minút, ak poslanci neschvália jeho predĺženie. Na jednotlivé príspevky môže vedenie mesta a poslanci reagovať v rozprave, ktorá bude nasledovať hneď po nich. Primátor Jaroslav Polaček sľúbil zavedenie možnosti občanom prehovoriť na každom zastupiteľstve vo svojom volebnom programe.
Mestský parlament odsúhlasil spomínané zmeny bez pripomienok. Rokovací poriadok však čaká ešte väčšia zmena. Do konca kalendárneho roku môžu poslanci zasielať svoje návrhy a pripomienky, ktoré budú do návrhu na budúci rok zapracované.
[ad][/ad] [article slug=”cielom-primatora-jaroslava-polaceka-je-vytvorit-transparentne-mesto”][/article]Čítajte aj:
Odporúčané články

V najbližších dňoch dôjde v Košiciach k zmene režimu fungovania cestnej svetelnej signalizácie na viacerých svetelne riadených križovatkách a priechodoch pre chodcov. Úpravy sa týkajú Triedy SNP, Prešovskej a Sečovskej cesty a Južného nábrežia.

11. apríl je Svetový deň Parkinsonovej choroby, ktorou trpí odhadom až 10 miliónov ľudí na svete a 20 tisíc na Slovensku. Najčastejšími príznakmi sú tras, svalová stuhnutosť či problémy s rovnováhou, a to najmä u seniorov. Svetový deň Parkinsonovej choroby sa pripomína od roku 1997 a jeho symbolom sa stal červený tulipán.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) ukončil vyšetrovanie prípadu smrti bezdomovca v Košiciach z novembra minulého roka.