Na lampách chýbajú kryty
Čitateľ nás upozornil na chýbajúce kryty lámp a nefunkčné verejné osvetlenie na moste smerom od Jazera ku križovatke VSS.
Na mieste sme našli vyše desať lámp, ktorým chýbali kryty, z niektorých trčali káble.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) problém eviduje a bude ho riešiť. „Osvetlenie je nefunkčné z dôvodu poruchy na podzemnom káblovom vedení, ktorého opravu pripravujeme,“ uviedla asistentka referátu marketingu, reklamy a PR DPMK Zuzana Kamencová. Kedy konkrétne opravu zrealizujú, neuviedla.
[ad][/ad]Odporúčané články
Mesto Košice má veľkú príležitosť získať prestížne ocenenie Stavba roka 2025. Na cenu verejnosti v tejto súťaži sú nominované dve moderné košické športoviská. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku – Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice vznikol za takmer 20 miliónov eur z bývalej Mestskej krytej plavárne.
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach dosiahla významný posun v liečbe myómov maternice. Za uplynulých deväť mesiacov tu metódou MYOBLATE úspešne vykonali 110 rádiofrekvenčných ablácií, čo potvrdzuje rastúci význam miniinvazívnych zákrokov v gynekológii.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.