Tokajské pivnice sa otvorili verejnosti
Šesť vinárstiev slovenskej vinohradníckej oblasti na Tokaji v sobotu otvorilo svoje pivnice pre verejnosť. Tohto roku tak urobili už po 15. raz. Okrem oboznámenia sa s výrobou tokajského vína mohli návštevníci ochutnať aj mladý burčiak. Povedal majiteľ jedného z vinárstiev Jaroslav Ostrožovič.
„V každej pivnici sú pripravené vína, takže po absolvovaní všetkých pivníc ľudia môžu ochutnať celé portfólio, ktoré región Tokaj dáva. Samozrejme, súčasne každá firma má pripravené určité špeciality krajové, takže je postarané aj o špeciálnu a vynikajúcu stravu a samozrejme nebude chýbať ani dobrá hudba,“ priblížil Ostrožovič ponuku dňa s tým, že záujemcovia mohli na prepravu medzi jednotlivými pivnicami využiť kyvadlovú autobusovú dopravu.
[ad][/ad]Návštevníci, ktorých počet na základe skúseností z predchádzajúcich ročníkov odhaduje Ostrožovič na viac ako 1000, mohli aj zásluhou priaznivého počasia v sobotu zažiť atmosféru Tokaja, ktorý je podľa neho „jedinečný svojou scenériou a svojimi vínami“.
Foto: TASROdporúčané články
Medzinárodné letecké dni (MLD) SIAF 2026 plánované na 5. a 6. septembra sa na letisku Košice neuskutočnia. Informovali o tom v stredu organizátori s tým, že košické letisko odvolalo svoj súhlas s usporiadaním podujatia z bezpečnostných dôvodov.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Mestský podnik Tepelné hospodárstvo Košice (TEHO) začal minútu po polnoci 26. septembra 2025 s postupný nábehom dodávky ústredného kúrenia pre domácnosti, školy, podniky a ďalších svojich odberateľov. Včera o ôsmej hodine ráno sa po 221 dňoch vykurovacia sezóna prerušila, keďže v TEHO vzhľadom na predpoveď počasia pristúpili k prerušeniu dodávok ústredného kúrenia.