Najdôveryhodnejším politikom je Zuzana Čaputová
Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je prezidentka Zuzana Čaputová. Za ňou nasleduje predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) a exprezident Andrej Kiska (Za ľudí). Najmenej zo zoznamu 15 politikov ľudia veria sudcovi Najvyššieho súdu SR a kandidátovi na prezidenta Štefanovi Harabinovi a predsedovi koaličného Mosta-Híd Bélovi Bugárovi. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza.
Prezidentke Zuzane Čaputovej verí 56 percent opýtaných. O 10 percent nižšie sa nachádza premiér Pellegrini so 46-percentnou mierou dôvery a prvú trojicu uzatvára exprezident Kiska s 32-percentnou dôverou. Mieru dôvery vo výške 30 percent má poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Beblavý zo strany Spolu a prvú päticu najdôveryhodnejších slovenských politikov uzatvára predseda opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár s 29-percentnou dôverou. Nasleduje šéf opozičnej SaS Richard Sulík s podporou 28 percent.
[ad][/ad]Exministrovi vnútra a zdravotníctva Tomášovi Druckerovi, ktorý prichádza so stranou Dobrá voľba, predsedovi mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michalovi Trubanovi a predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi (SNS) verí 27 percent opýtaných. O niečo nižšiu mieru dôvery vo výške 26 percent má predseda opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič.
Jedenástym najdôveryhodnejším politikom je predseda koaličného Smeru-SD Robert Fico s 25-percentnou mierou dôvery. Za ním sa nachádza s 23-percentnou mierou dôvery predseda mimoparlamentného KDH Alojz Hlina. S 21-percentnou mierou dôvery sa umiestnil v prieskume predseda ĽSNS Marian Kotleba. Dôveru vo výške 18 percent má predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár. Pätnástym v rebríčku politikov a posledným v prieskume je sudca Najvyššieho súdu SR a neúspešný kandidát na prezidenta Štefan Harabin so 17-percentnou mierou dôvery. Prieskum realizovala agentúra Focus od 11. do 17 septembra na vzorke 1027 respondentov.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Americký prezident Donald Trump povedal počas stredajšieho telefonátu svojmu ukrajinskému náprotivkovi Volodymyrovi Zelenskému, že chce čo najskôr dosiahnuť ukončenie vojny na Ukrajine. Ako referuje americký spravodajský web Axios, uviedli to ukrajinskí predstavitelia.
Príslušníci Finančnej správy Slovenskej republiky odhalili na hraničnom priechode Vyšné Nemecké pokus o nezákonnú prepravu veľkej sumy hotovosti. Bankovky v hodnote približne 450-tisíc amerických dolárov boli ukryté v prístrojovej doske osobného automobilu.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.