Žena zrážku s autom neprežila
AKTUALIZOVANÉ
Úplný záver minulého týždňa so sebou priniesol na košických cestách tragédiu. Haváriu na Sídlisku Ťahanovce neprežila chodkyňa.
Podľa policajných informácií chcela 54-ročná žena v nedeľu krátko po ôsmej večer prejsť cez cestu na Americkej triede blízko križovatky pri obchodnom centre Metro. Vybrala si na to však miesto, kde nie je priechod pre chodcov.
[ad][/ad]Práve v tom čase šiel po ceste v smere od benzínového čerpadla k Prešovskej na svojom vozidle značky Opel 53-ročný vodič z Košíc. Pred križovatkou vozidlo chodkyňu zachytilo. Silný náraz auta nemala šancu prežiť. Ťažkým zraneniam pri prevoze do nemocnice v sanitke podľahla.
Alkohol nezistili
„Postava sa na ceste objavila asi 50 metrov pred semaforom. Po náraze telo letelo až k semaforu,“ opísal nehodu na sociálnej sieti priamy svedok.
Alkohol v dychu vodiča policajti nezistili. „Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti dopravnej nehody, presná príčina a miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Priamo na mieste havárie bol k nemu prizvaný znalec z odboru cestnej dopravy,“ informovala nás košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.


[ad2][/ad2]
Odporúčané články
Počet pacientov vyžadujúcich dialýzu na Slovensku opäť stúpol. Najnovšie údaje Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) ukazujú, že v roku 2024 bolo na pravidelnej dialyzačnej liečbe 4 445 ľudí, čo predstavuje nárast o 2,7 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.
Podľa Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) rastie počet neodborne vyučovaných hodín fyziky a informatiky, pričom v rámci Slovenska sú problémy aj s technickou, etickou výchovou a občianskou náukou. IVP uvádza, že pri každom z týchto predmetov viac ako 30 percent hodín odučí nekvalifikovaný učiteľ. Zaujímalo nás, ako sú na tom s počtom kvalifikovaných učiteľov základné a stredné školy v Košiciach. Otázky sme adresovali učiteľom ZŠ a SŠ, Magistrátu mesta Košice aj Košickému samosprávnemu kraju.
V pondelok 10. novembra 2025, krátko po 9:13 hod., prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach oznámenie o požiari. “Išlo o požiar jednoduchej stavby na Podjavorinskej ulici, v mestskej časti Košice – Luník IX,” uvádza mjr. Ing. Jozef Bálint, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania. Mesto ponúklo núdzové bývanie, hovorí o výbuchu.


