Divočina v meste! Je tu výstava exotických zvierat AkvaTera
Obľúbená výstava exotických zvierat AkvaTera sa uskutoční v nedeľu od 9. do 15. hodiny v Spoločenskom pavilóne.
Na výstave sa stretnú vystavovatelia, chovatelia a obchodníci zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Poľska a Rakúska, aby prezentovali širokej verejnosti svoj koníček – chov exotických zvierat. Uvidíte viac než 60 vystavovateľov so stovkami zvierat, ktoré nenájdete ani v zoo.
AkvaTera je tu aj pre tých, ktorí chcú zvieratkám pomôcť. „V spolupráci s košickým útulkom už tradične organizujeme zbierku pre zvieratká v útulku. Vítaní sú všetci, ktorí prinesú pre psíkov rôznu materiálnu alebo finančnú pomoc,“ pozýva na akciu jeden z organizátorov Milan Oselský.
[ad][/ad]Odporúčané články
Košice sú krásne historické mesto s jedinečnou atmosférou, no v posledných rokoch čoraz viac zápasia s problémom, ktorý mnohých obyvateľov každý deň obťažuje čoraz viac – reklamným smogom. Pri vjazdoch do mesta, na hlavných ťahoch, ale aj v obytných zónach pribúdajú billboardy, reklamné tabule, bannery či rôzne improvizované reklamné konštrukcie. Mnohé z nich sú staré, poškodené alebo esteticky nevhodné. Niektoré sú dokonca umiestnené bez povolenia o čom aj náš portál KOŠICE: DNES v minulosti informoval.
Mestská časť Košice – Staré Mesto získala podľa aktuálnej hodnotiacej správy o hospodárení za rok 2025 z hazardných hier a podobných činností sumu vo výške 450 000 eur.
Prestížna súťaž Stavba roka, ktorá sa na Slovensku organizuje už od roku 1995 pokračuje a súťaží v nej aj pýcha Košíc – Národné olympijské centrum plaveckých športov. Cieľom súťaže je podporiť kvalitu stavebných diel a prispieť k zvyšovaniu štandardov v oblasti architektúry a stavebníctva na úroveň porovnateľnú s európskymi krajinami.