Na zmenu zdravotnej poisťovne ostáva Slovákom len pár dní
Slováci majú posledné dni na to, aby zmenili svoju zdravotnú poisťovňu. Podať prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne je možné do 30. septembra. Platnosť prihlášok následne overí Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS).
Ako uviedli súkromné zdravotné poisťovne, aktuálne evidujú viac ako 240-tisíc prihlášok.
„V minulom období všetky zdravotné poisťovne priebežne hlásili úradu prihlášky na zmenu na základe dohody a dobrovoľnosti, tento rok to jedna zdravotná poisťovňa odmietla a údaje nám nepredkladá,“ povedala hovorkyňa úradu Radoslava Muchová. Relevantný počet všetkých prihlášok budú mať v októbri.
[ad][/ad]Zmena bude platná od 1. januára
Zdravotná poisťovňa Dôvera však uviedla, že v rámci prepoisťovacej kampane v tomto septembrovom týždni evidujú viac ako 140-tisíc poistencov, vrátane novorodencov či ľudí, ktorí sa vracajú z cudziny.
Rovnako zdravotná poisťovňa Union zaznamenala 100-tisíc takýchto prihlášok. Tie sa taktiež týkajú novorodencov i osôb, ktoré sa postupne vracajú zo zahraničia.
Zmena zdravotnej poisťovne bude platná od 1. januára budúceho roka.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Mesto Košice je lídrom v rámci Slovenska v oblasti štátom podporovaného nájomného bývania. Počas utorkovej diskusie v rámci interaktívneho podujatia „Mesto v meste“, ktoré sa od uplynulého pondelka až do konca tohto týždňa koná v Auparku, sa na tom zhodli košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) a generálna riaditeľka Agentúry štátom podporovaného nájomného bývania Eva Lisová.
V košickej mestskej hromadnej doprave dôjde od nedele 8. marca k dočasným zmenám. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že úpravy trás sa dotknú viacerých autobusových liniek pre pokračujúce práce na Rastislavovej ulici.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.