Aj v Bratislave polícia zaznamenala viacero prípadov neoprávneného predaja lístkov na hokej
Od začiatku majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji zaznamenali bratislavskí policajti viacero prípadov neoprávneného predaja vstupeniek na hokejové zápasy.
Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.
Distribúcia, sprostredkovanie, predaj, vystavenie, alebo ponuka predaja vstupeniek bez oprávnenia organizátorom je podľa zákona o organizovaní verejných športových podujatí priestupkom. „Policajti odhalili doposiaľ 11 predajcov, ktorí v bezprostrednej blízkosti štadióna ponúkali na predaj lístky bez povolenia. Desať z nich vyriešili uložením blokovej pokuty vo výške 100 eur a jeden priestupok objasňujú v správnom konaní,“ uviedol Szeiff.
[ad][/ad]Zaujímavosťou je, že neoprávneného predaja sa dopustili prevažne cudzinci, a to konkrétne z Ruska, Litvy, Poľska, Francúzska či Maroka. V štyroch prípadoch sa priestupku dopustili Slováci.
Bratislavskí policajti budú do ukončenia majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji vykonávať v okolí štadióna činnosť na odhalenie a zákonné riešenie takéhoto nedovoleného predaj lístkov.
[article slug=”fanusikovia-s-falosnymi-listkami-namiesto-hokeja-skoncili-na-policii”][/article](TASR, JH)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice od štvrtka 27. novembra 2025 obnoví štandardnú prevádzku autobusových liniek na Rastislavovej ulici.
Vláda Slovenskej republiky schválila s pripomienkou v stredu návrh na zmenu a doplnenie nariadenia č. 353/2025 Z. z., ktoré vykonáva zákon o adresnej energopomoci. Cieľom je aktualizovať spôsob výpočtu hodnoty energopoukážky, ktorý zodpovedá skutočným cenám a objemom tepla.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok po prvý raz vo svojej histórii zverejnila smernice zamerané na zlepšenie prevencie, diagnostiky a liečby neplodnosti, ktorá postihuje milióny ľudí na celom svete.