V Žiline zomrel 16-ročný chlapec. Utrpel mnohopočetné bodné rany
V Žiline došlo vo štvrtok popoludní k usmrteniu 16-ročného chlapca a zraneniu 16-ročného dievčaťa. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.
“V súčasnej dobe prebiehajú na mieste prvotné procesné úkony a nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie. Na mieste sú príslušníci Policajného zboru,” uviedla polícia.
[ad][/ad]Podľa hovorkyne skupiny Falck Kataríny Načiniakovej vyslali dve posádky na zásah na sídlisko Vlčince, kde mal páchateľ napadnúť dve osoby. “Mladistvý chlapec utrpel mnohopočetné bodné rany, záchranárom sa ho aj napriek veľkému úsiliu nepodarilo zachrániť. Dievča utrpelo rezné rany, bolo mimo ohrozenia života a posádka ho po ošetrení transportovala do žilinskej nemocnice,” dodala Načiniaková.
Podľa portálu žilinak.sk muž zomrel potom, ako bránil svoju priateľku.
[ad2][/ad2]Odporúčané články

Prestížne ocenenie „Vedec roka SR“, udeľované od roku 1997, si tento rok prvýkrát odniesol aj lekár. V kategórii Inovátor roka bol za svoje výsledky a prínos ocenený doc. MUDr. Adrian Kolesár, PhD., MPH., špičkový odborník v oblasti kardiochirurgie.

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) v Košiciach začal 10. júla s rekonštrukciou priestorov hlavnej budovy. Stavebné práce súvisia s inštaláciou nového zariadenia magnetickej rezonancie (MRI). Podľa vedenia nemocnice potrvá modernizácia približne tri mesiace.

Finančná správa SR upozorňuje verejnosť na prísne obmedzenia pri dovoze potravín živočíšneho pôvodu na územie Európskej únie. Pravidlá sa týkajú najmä mäsa, mlieka a výrobkov z nich, ktoré sú pri cestovaní z tretích krajín úplne zakázané, s výnimkami presne definovanými európskou legislatívou.