Letisko Košice má za sebou ďalší úspešný míľnik
Letisko Košice privítalo v piatok v poradí 550-tisíceho cestujúceho v tomto roku, ide o jeho druhý najlepší výsledok v histórii.
Ako za letisko informovala Karolína Linhartová, prekročiť hranicu 500-tisíc sa mu poradilo len tretíkrát v histórii. Vlani prešlo bránami letiska 542 026 cestujúcich. Jubilejnou cestujúcou bola Erika Švagrovská, ktorá odletela z Košíc na pravidelnej linke Austrian Airlines do Zürichu s prestupom vo Viedni.
So sebou si odniesla dve spiatočné letenky do ktorejkoľvek destinácie v rámci Európy na palube uvedenej leteckej spoločnosti.
„Celý 20. december sa na košickom letisku niesol v sviatočnom duchu, keďže všetci cestujúci boli odmenení sladkou pozornosťou v rámci pokračovania obľúbenej predvianočnej tradície, kde ich na letisku vítal a odprevádzal Santa Claus so svojimi pomocníčkami,“ dodala Linhartová.
[ad][/ad]Dobrý rok pre letisko
Ako uviedol výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Michael Tmej, presný počet vybavených cestujúcich za tento rok zatiaľ nepoznajú.
„Už teraz môžeme povedať, že to bol veľmi dobrý rok, dokonca druhý najlepší v rámci celej histórii letiska. Chceme sa poďakovať všetkým cestujúcim, ktorí uprednostňujú odlety z letiska Košice do viac ako 300 destinácií na svete. Iba vďaka vám budujeme leteckú dostupnosť z Košíc,“ povedal.
Letisko pripomína, že v rámci zimného letového poriadku môžu cestujúci priamou linkou niekoľkokrát týždenne letieť do Viedne, Prahy, Varšavy, Düsseldorfu a na letisko Luton v Londýne. Tieto lety prevádzkujú letecké spoločnosti Austrian Airlines, České aerolínie, poľské aerolínie LOT, Wizz Air a Eurowings. „Od 1. apríla 2020 sa do Košíc vracia aj Ryanair, ktorý bude trikrát týždenne prevádzkovať lety na londýnske letisko Stansted,“ dodala Linhartová.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Český prezident Petr Pavel v utorok na Pražskom hrade vymenoval predsedu hnutia ANO Andreja Babiša za premiéra. Babišovu tretiu vládu by okrem hnutia ANO mali tvoriť aj pravicové strany SPD a Motoristi. Informuje o tom web TN.cz.
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.
V polovici novembra sme uverejnili článok s prehľadom dostupnosti rôznych druhov zariadení pre seniorov v rámci Košíc. Košický samosprávny kraj zriaďuje dve špecializované zariadenia pre seniorov. Do redakcie sa nám ozvala čitateľka, ktorú nepríjemne prekvapila informácia od zamestanca jedného z týchto zariadení. Jej príbuzného neprijímu, pretože od KSK dostali informáciu, že klientov nemôžu prijímať. Adresovali sme preto otázky na KSK, prečo je to tak a dokedy bude tento stav trvať.