Z vraždy chlapca v Žiline obvinili policajti 16-ročné dievča
Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline obvinil 16-ročnú mladistvú z obzvlášť závažného zločinu vraždy v súvislosti s usmrtením 16-ročného chlapca vo štvrtok (16. 5.) v Žiline.
Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. „Obvinená bola pri udalosti zranená. Vyšetrovateľ spracuje na obvinenú mladistvú podnet na návrh na jej vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu ako aj motív konania sú predmetom intenzívneho vyšetrovania. Z uvedeného dôvodu nebudeme k prípadu poskytovať už žiadne informácie až do jeho skončenia,“ uviedla polícia.
[article slug=”16-rocny-chlapec-zomrel-po”][/article] [ad][/ad](TASR, ROČ)
Odporúčané články
Policajná inšpekcia potvrdila, že vyšetrovateľ špecializovaného tímu Veritas dnes v ranných hodinách vykonal rozsiahlu policajnú akciu pod názvom „Kajúcnik“, v rámci ktorej obvinil štyroch súčasných a dvoch bývalých policajtov a jednu civilnú osobu zo závažnej trestnej činnosti.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.
Pri požiari rodinného domu v obci Kalša zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči niekoľko hodín. Na mieste udalosti pracovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru zo staníc v Bidovciach a Košice – Teplárenská, ktorým asistovali aj dobrovoľné jednotky z okolitých obcí.