Djordjevič už rieši nahrávku s právnikom
AKTUALIZOVANÉ
Portál týždenníka Plus 7 dní v utorok (4. 8.) zverejnili video opitého muža močiaceho v centre Košíc. Napísal, že môže ísť o známeho komunálneho politika.
Na videu je tackajúci sa muž, ktorý ešte za vidna vykonáva svoju potrebu na parkovisku na Vodnej ulici. Okolostojaci na neho pokrikujú „Džordžo, ty si mišelin,“. Džordžo je prezývka Michala Djordjeviča (nezávislý), ktorý je poslancom mesta Košice aj poslancom mestskej časti Staré Mesto. Dlhodobo vystupuje ako kritik košického primátora Jaroslava Polačeka aj starostu Starého mesta Igora Petrovčika.
Djordjeviča oslovil denník KOŠICE:DNES. Najprv tvrdil, že nevidel žiadne video a preto sa k nemu nevie vyjadriť.
„Nemám vedomosť o tom, že by som niekomu pózoval pri akomkoľvek nakrúcaní v centre,“ povedal.
[ad][/ad]Stanovisko doplnil
Neskôr si nahrávku pozrel a svoje stanovisko aktualizoval. „Zverejnený materiál sa chystám riešiť po zákonnej línii a po porade so svojím právnikom sa nebudem zatiaľ k tejto situácii vyjadrovať,“ uviedol.
Doplnil, že viac informácií poskytne akonáhle to bude možné a keď nimi bude oficiálne disponovať. „Rešpektujte, prosím prezumpciu neviny a ochranu osobnosti,“ dodal poslanec.
Konanie muža na videu by mohlo byť považované za priestupok proti verejnému poriadku, za ktorý je pokuta najviac sto eur. Denník KORZÁR informoval, že prípadom sa už zaoberá obvodné oddelenie polície v Starom Meste.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Štát, mestá aj obce obstarávajú od minulého leta výrazne menej transparentne. Počet súťaží na bežné tovary a služby klesol na tretinu oproti počtu spred augusta 2024. Dôvodom sú zmeny, ktoré pre verejné obstarávanie presadil vtedajší minister investícií Richard Raši (Hlas-SD). Uviedla to Nadácia Zastavme korupciu s tým, že na tieto riziká už vtedy upozorňovala. Po roku zanalyzovala spolu s kanceláriou AGM Partners zmeny v nákupoch. Výsledky podľa nadácie nepotešia najmä v čase konsolidácie, kde sa ráta každé euro.
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.
Krátko po polnoci v utorok 2. decembra prijala polícia oznámenie, že v byte obytného domu horí. Preto v noci polícia vyslala do MČ Západ na Gudernovú ulicu číslo 1 všetky záchranné zložky. Príčinou požiaru bola zrejme zapálená cigareta, v byte našli hasiči 80-ročnú ženu bez známok života.


