Košický turnaj v hraní počítačových hier má podporiť moderné formy vzdelávania
Podporiť moderné formy vzdelávania prostredníctvom herného turnaja online hier je cieľom prvého eTournmentu spoločnosti T-Systems Slovakia. V Experience labe v Košiciach sa na ňom vo štvrtok zúčastnili študenti duálneho vzdelávania tejto firmy, študenti partnerskej Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Košiciach aj niekoľko zamestnancov.
Ako uviedla riaditeľka Centra pre vzdelávanie a rozvoj zamestnancov spoločnosti Martina Schusterová, trendom je zameriavať sa na inovácie – automatizáciu a nové technológie.
Digitálne zručnosti sa formujú
„Hlavnou myšlienkou je podporovať STEM vzdelávanie, čo je v preklade veda, technológia, inžiniering a matematika. Aj prostredníctvom hrania sa počítačových hier sa tieto i digitálne zručnosti u mladých ľudí formujú a rozvíjajú – hovoríme o kritickom myslení, tímovej spolupráci, analýze a v neposlednom rade je to aj rozvoj cudzieho jazyka,“ povedala s tým, že hernými turnajmi chcú priblížiť IT svet verejnosti, pričom cieľovou skupinou sú aj dievčatá.
Spoločnosť tvrdí, že hraním počítačových hier si mladý človek buduje pozitívny vzťah k počítačom, ktorý vie ďalej rozvíjať do technických zručností potrebných pre jeho budúcu uplatniteľnosť na trhu práce. „Samozrejme, neplatí pravidlo, že každý dobrý hráč je zároveň dobrý IT-čkár,“ dodal spoluorganizátor eTournamentu Peter Holan.
[ad][/ad]Práca v IT
Pracovať v IT oblasti zvažuje aj Simon Ehrlich, ktorý sa na turnaji zúčastnil. „Zapojil som sa do tejto akcie preto, lebo od mala som mal rád počítače, nejako som sa dostal k hrám a začal som aktívnejšie hrávať,“ povedal s tým, že aj duálne vzdelávanie si vybral práve z dôvodu vzťahu k počítačom.
„Dozvedel som sa o tomto turnaji a povedal som, že zoženieme nejaký tím. Niekoľkí chlapci sme sa spojili a dnes sme tu,“ dodal.
Podujatie je súčasťou aktivít Európskeho týždňa odborných zručností. Jeden tím tvorilo okolo 12 hráčov, podporovali ich aj fanúšikovia vo fanzóne. Súčasťou esport turnaja bolo aj live streamovanie či komentovanie hier influencerom.
Foto: TASR
[article slug=”nemecka-it-spolocnost-sa-v-kosiciach-rozsiruje-chce-mat-150-specialistov”][/article]Odporúčané články

Mestské lesy Košice a.s. upozorňujú verejnosť na dočasné obmedzenia turistiky v lesoparku v dôsledku nepriaznivého počasia. V uplynulých dňoch došlo k pádu stromu na turistickú útulňu na Kráľovej studni, ktorá je až do odvolania uzatvorená.

Košická futbalová aréna (KFA) zažila ďalší futbalový sviatok, ktorý potvrdil jej kvalitu a pripravenosť na veľké športové podujatia. Počas uplynulých týždňov sa v nej odohrali zápasy Majstrovstiev Európy vo futbale do 21 rokov, ktoré sa konali od 11. do 28. júna v ôsmich slovenských mestách.

Výstavba rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, II. úsek, sa blíži k záveru. V posledných mesiacoch došlo k významnému pokroku, keď bola odovzdaná štvorica nových mostov ponad rýchlocestu a rozbehli sa práce signalizujúce blížiace sa dokončenie stavby.