Vynovujú detské ihriská
Košické mestské časti toto leto pristúpili k rekonštrukcii detských ihrísk. Pred dvoma týždňami otvorili vynovené ihrisko na Baltickej ulici na sídlisku Nad jazerom, do konca augusta bude hotové ďalšie na sídlisku Dargovských hrdinov.
Na Baltickej sa deti môžu zahrať v pieskovisku, vyšantiť na kolotoči či opičej dráhe a posedieť v novom piknikovom domčeku. Pre tých najmenších sú k dispozícii pružinové hojdačky.
Správa mestskej zelene na ihrisku vysadila nový trávnatý povrch.
[ad][/ad]Na Furči vynovia dopravné ihrisko
Na vynovené ihrisko pri bikrosovej dráhe sa už čoskoro môžu tešiť obyvatelia Furče. „Urobíme všetko pre to, aby sme ho uviedli do užívania začiatkom augusta, zároveň tam osadíme aj lavičky a opravíme povrch ihriska. V tejto oblasti by sme chceli v budúcnosti rozvíjať športovo-relaxačnú zónu,“ uviedol starosta mestskej časti Jozef Andrejčák.
Na Furči sa bude tento rok rekonštruovať aj dopravné ihrisko v lokalite medzi Zupkovou a Krosnianskou ulicou. „Súčasťou tohto ihriska by mali byť aj kruhový objazd či svetelná križovatka. Pre deti na Furči to bude mimoriadne atraktívne miesto na oddych, zábavu a voľnočasové aktivity,“ dodal Andrejčák. Práce by sa mali začať v polovici septembra a do prevádzky by ho mali uviesť na jar budúceho roka.
[ad2][/ad2]
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) začne od stredy (15. 4.) s jarným čistením električkových tratí.
Celoslovenskú terénnu preventívnu kampaň s názvom Na vlastnej koži spustilo v pondelok v Košiciach Ministerstvo vnútra (MV) SR. Kampaň sa sústreďuje na tri oblasti – drogy, kyberšikanu a týranie zvierat – a cieľom je, aby si mladí ľudia lepšie uvedomili následky svojich rozhodnutí.
Rada partnerstva Košického kraja v piatok schválila ďalší balík investícií z európskych zdrojov v aktuálnom programovom období 2021 – 2027. Ráta s podporou 5,3 milióna eur pre 15 projektov, ktoré prinesú modernejšie školy, bezpečnejšie cesty aj zelenšie obce. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).