Štrajk autodopravcov mierne obmedzil dopravu aj v Košickom kraji
V súvislosti so štrajkom autodopravcov je v Bratislavskom, Žilinskom, Nitrianskom, Banskobystrickom a Košickom kraji doprava mierne obmedzená. Cesty v Trnavskom, Trenčianskom a Prešovskom kraji sú plne prejazdné.
Informovala o tom Polícia SR na sociálnej sieti.
V Bratislavskom kraji je Rožňavská ulica v Bratislave prejazdná len v ľavom jazdnom pruhu, hraničný prechod (HP) Brodské je prejazdný a HP Čunovo – Rajka je prejazdný len pre vodičov osobných automobilov, avšak blokovaná je v ňom nákladná doprava.
V Žilinskom kraji je v HP Svrčinovec a Trstená osobná doprava púšťaná v oboch smeroch, nákladná doprava tam stojí. Polícia SR upozornila, že v teréne sú policajné hliadky, ktoré dohliadajú na bezpečnosť a plynulosť premávky.
Doprava v Nitrianskom kraji je od nedele (12. 1.) od 22.00 hod. v HP Šahy zablokovaná. „Priechod je prejazdný pre osobné a záchranné vozidlá. Každé štyri hodiny je zhruba na desať minút priechod uvoľňovaný pre nákladné autá, ktorých vodiči sa do štrajku nepridali,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
V Banskobystrickom kraji je pri Šiatorskej Bukovinke 40 kamiónov odstavených v jednom jazdnom pruhu, premávka je striedavo umožnená vo voľnom pruhu. Pri Slovenských Ďarmotách sú v jednom pruhu odstavené štyri kamióny a premávka je striedavo umožnená vo voľnom pruhu. Pri obci Kráľ je odstavených desať kamiónov v jednom jazdnom pruhu a premávka je rovnako striedavo umožnená vo voľnom pruhu.
V HP Milhosť v Košickom kraji je blokovaný vjazd na Slovensko pre nákladnú dopravu po rýchlostnej aj starej ceste.
[ad][/ad]Čítajte aj:
Odporúčané články
Košická mestská časť (MČ) Luník IX v pondelok oficiálne odovzdala stavenisko zhotoviteľovi štyroch bytových domov. Pri tejto príležitosti slávnostne poklepali základný kameň stavby. Dokopy 48 nájomných bytov má byť súčasťou takzvaného prestupného bývania. Pre TASR to uviedol starosta Marcel Šaňa.
Novela zákona o meste Košice otvára priestor na diskusiu a spoluprácu mesta, poslancov a mestských častí (MČ). V reakcii na jej prijatie to pre TASR uviedol košický magistrát s tým, že legislatívnu úpravu berie na vedomie. Dodal, že mestské zastupiteľstvo má do jej účinnosti priestor reagovať na ňu.
Prvý ročník medzinárodnej súťaže Beauty Talent Košice 2026 sa konal 16. apríla 2026 v Košiciach. Súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe študentov stredných škôl organizovala Stredná odborná škola beauty služieb Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súťažili študenti odborov kaderník, barbier, kozmetik a vizážista.