V okrese Trebišov vykradli bankomat
Pravdepodobne za použitia výbušniny vykradli v noci na pondelok bankomat v obci Streda nad Bodrogom v okrese Trebišov.
Ako potvrdil starosta obce Zoltán Mento, poškodená je aj budova miestneho kultúrneho strediska, v ktorej sa bankomat nachádzal.
„Predpokladám, že to bol výbuch,“ povedal o nočnom incidente Mento s tým, že k nemu malo dôjsť krátko po 4.00 hod.
Podľa jeho slov sa na hluk zobudilo niekoľko obyvateľov. Rozsah škôd vo vnútri budovy Mento špecifikovať nevedel.
Podľa slov košickej krajskej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej polícia na prípade intenzívne pracuje.
„Vzhľadom na to, že v súčasnosti sa na mieste činu vykonávajú prvotné vyšetrovacie úkony a kriminalistickí technici zaisťujú stopy, nie je možné poskytnúť bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania,“ uviedla s tým, že policajný vyšetrovateľ začal v danej veci trestné stíhanie pre trestný čin krádeže a trestný čin poškodzovania cudzej veci.
Ako o tom informovala poškodená banka, peňažný ústav na prípade spolupracuje s políciou, podrobnosti o výške spôsobenej škody však neuviedla.
[ad][/ad]Foto: TASR
Odporúčané články
Mesto Košice pokračuje v projekte obnovy národnej kultúrnej pamiatky – súboru kalvárskych kaplniek v Košiciach aj s blízkym areálom. V uplynulých mesiacoch sa uskutočnili všetky prípravné práce týkajúce sa získania a realizácie viacerých odborných posudkov, sondáží a archeologického, reštaurátorskeho aj architektonicko-historického výskumu, ktoré boli podmienkou Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) pre štartom ich komplexnej obnovy.
Pýtali sme sa Košičanov, aká polievka nesmie chýbať na ich sviatočnom štedrovečernom stole. Zisťovali sme, či prevláda tradičná vianočná kapustnica alebo šošovicová polievka, ktorá je zvyčajne spojená so symbolom bohatstva v novom roku.
Na Slovensku pribudnú tri psychosociálne centrá, určené budú pre ľudí s úzkosťou, depresiou, traumou či vyhorením. Informovala o tom organizácia Tenenet o.z, ktorá tieto centrá otvorí. Napriek tomu, že na slovensku existujú psychosociálne služby, odborníci upozorňujú, že kapacity a regionálne pokrytie sú stále nedostatočné.