V UNLP je hospitalizovaných 15 pacientov s COVID-19
V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice je aktuálne hospitalizovaných 15 ľudí s ochorením COVID-19, stav niektorých z nich je vážny. Jeden lekár s pozitívnym testom na nový koronavírus je v domácej izolácii.
Ako za nemocnicu uviedla Ladislava Šustová, s personálom ani s pacientmi nebol v styku.
[ad][/ad]Počet pacientov v uplynulých dňoch stúpal
Počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19 v UNLP v uplynulých dňoch stúpal. Najviac ich bolo vo štvrtok (1. 10.), a to 17. „Na Klinike infektológie a cestovnej medicíny je izolovaných 12 pozitívnych pacientov, z nich päť mužov a sedem žien. Stav dvoch pacientov je vážny. Najstarší pacient má 98 rokov a najmladší je 20-ročný,“ spresnila Šustová s tým, že ďalší traja pacienti sú hospitalizovaní na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. „Dvaja pacienti sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a zdravotný stav tretieho si vyžaduje dýchanie cez kyslíkovú masku,“ dodala.
[article slug=”koronavirusu-na-slovensku-podahlo-sest-ludi”][/article]Reorganizácia lôžok podľa jej slov zatiaľ nie je potrebná. Pre nakazených pacientov majú aktuálne k dispozícii 50 lôžok na Klinike infektológie a cestovnej medicíny. Ďalších 50 lôžok vyčlenili na iných pracoviskách v areáli na Rastislavovej ulici. „V tejto chvíli sme pripravení rýchlo reagovať na meniacu sa epidemiologickú situáciu,“ uviedla Šustová.
UNLP Košice zatiaľ neeviduje žiadneho zamestnanca, ktorý by sa nakazil v nemocnici. Uvedený lekár, ktorý je v domácej izolácii, prišiel podľa jej slov s infikovanou osobou do kontaktu na súkromnej akcii. Na testovanie ho vyzval regionálny úrad verejného zdravotníctva.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Sviatočný stôl je srdcom Štedrého večera. Hoci sa jedálny lístok a rodinné rituály v jednotlivých domácnostiach líšia, existuje niekoľko stáročných zvykov a jedál, bez ktorých by pre mnohých Vianoce neboli Vianocami. Pýtali sme sa obyvateľov Košíc, čo nesmie chýbať na ich sviatočnom stole.
Bude zamračené, teploty okolo 1 až 3 stupne Celzia.
Vodárenský systém Starina-Košice vstupuje vďaka najnovšej investícii v hodnote takmer 60 miliónov eur do rozhodujúcej etapy modernizácie. Úpravňa vody v Stakčíne, ktorá od roku 1984 drží chrbticu zásobovania veľkej časti východného Slovenska, prejde rozsiahlymi technologickými zásahmi. Dosiahne sa nielen dlhodobé zabezpečenie kvality dodávanej vody, ale zabezpečí sa aj istota dodávok tak, aby sa na vodu zo Stariny mohlo dlhodobo spoliehať ďalších približne štyridsať obcí v desiatich okresoch východného Slovenska.