Marián Čekovský vydáva sólový album Best On
Marián Čekovský vydáva sólový album Best On. Novinka ponúka štrnásť piesní, v ktorých zaznie hlas protagonistu a viacerých pozvaných hostí.
Playlist tvoria skladby Myslím, že môže byť (vocals Marián Čekovský, Adam Ďurica, Michal Hudák), Som z toho dňa (Marián Čekovský), Po polnoci (Marián Čekovský, Martin Mihalčín, Robert Roth), Love song (Marián Čekovský, Dara Rolins), Ave Maria (Marián Čekovský, Adam Ďurica), Mohla by byť z toho aj láska (Marián Čekovský), Keď plánky (Marián Čekovský, Ivan Tásler), Hop čip (Marián Čekovský, Ivan Vereš, Michal Hudák), Strata (Marián Čekovský), Zrkadlo (Marián Čekovský, Nataša Džunková), Tá tvár v zrkadle (Marián Čekovský), Lemonde (Nataša Džunková), To si nedám len tak vziať, Falling In Love (Fragile, Marián Čekovský).
[ad][/ad]„Všetci sa ma vždy pýtali, Marián, a ty kedy vydáš svoj album? Tak tu je moja odpoveď, že teraz a rovno Best On,“ hovorí Čekovský. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.
Rôznorodé spolupráce
Album otvára skladba Myslím, že môže byť, nejde však o verziu, ktorú už poslucháči zrejme poznajú. Tentoraz sa k dvojici Marián Čekovský a Ivan Tásler pripojili Adam Ďurica a Michal Hudák. V ďalších skladbách sa k Čekovskému pripojili Martin Mihalčín, Robo Roth, Dara Rolins, Ivan Vereš, Nataša Ďzunková či Fragile. Album zaujme pestrosťou, či už textov, hudobných hostí, ale hlavne hudby v rôznych podobách. Od poctivého bigbítu v podobe skladby Po Polnoci po precítenú cover verziu skladby Deža Ursinyho Tá tvár v zrkadle.
Skladateľ, klavirista a spevák Marián Čekovský (*12. 4. 1977, Humenné) dostal prvé základy na Ľudovej škole umenia v Humennom, vyštudoval konzervatórium v Košiciach. Už počas štúdia na konzervatóriu hral na klávesoch v skupine konzervatoristov Oprisimatuto. Rok hral na začiatku činnosti so skupinou No Name, nahral s ňou aj prvý album No Name (1998). Od roku 1999 bol členom skupiny The Big H známeho gitaristu Henryho Tótha spolu s Emilom Frátrikom a Marekom Minárikom. Čekovský je aj vyhľadávaným štúdiovým hráčom, spolupracoval s kapelou Free Faces, s Richardom Müllerom, ako hosť nahral skladbu Myslím, že môže byť na albume Exotika skupiny IMT Smile. Stala sa hitom a aj vďaka nej získal cenu akadémie populárnej hudby Aurel ako najlepší inštrumentalista za rok 2004.
Čekovský a Laci Strike so svojou tanečnou skupinou boli predskokanmi skupiny Pussycat Dolls na ich koncerte 24. februára 2009 v Bratislave. Získal ocenenie OTO 2011 v kategórii spevák roka. V ankete Slávik za rok 2011 skončil na piatom mieste, za rok 2012 na štvrtej pozícii. Je jedným z protagonistov zábavného programu Inkognito.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.
Milujem Film Noir a Kino Úsmev prinášajú po 5 rokoch znova film noir do metropoly východu, a to opäť v podobe trojprogramu: filmové projekcie, odborná prednáška a výstava obrazov.