Vyšetrovateľ NAKA obvinil Martina Daňa za daňový podvod
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil Martina Daňa zo spáchania daňového podvodu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.
„Martin Daňo ako konateľ obchodných spoločností so sídlom v Bratislave si v priebehu rokov 2011 a 2012 neoprávnene uplatnil nárok na vrátenie DPH za objednané služby bez reálneho plnenia,“ priblížila polícia.
Služby sa mali týkať spracovania dát a poradenských služieb. Obvinený si mal neoprávnene uplatniť nárok na vrátenie dane pridanej hodnoty v celkovej výške 187.822 eur.
[ad][/ad]
Odporúčané články
Rada partnerstva Košického kraja v piatok schválila ďalší balík investícií z európskych zdrojov v aktuálnom programovom období 2021 – 2027. Ráta s podporou 5,3 milióna eur pre 15 projektov, ktoré prinesú modernejšie školy, bezpečnejšie cesty aj zelenšie obce. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).
Súčasných 213 autobusov vo vozovom parku DPMK dostane ďalšie posily, ktoré prinesú cestujúcim v MHD výrazné zvýšenie komfortu, bezpečnosti a kvality cestovania. DPMK podpísal s českou spoločnosťou SOR Libchavy s.r.o. dve čiastkové zmluvy na dodanie 30 nových nízkopodlažných autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) v celkovej hodnote takmer 13,8 milióna eur s DPH.
Slovensko Deň Európy oslávi vo štvrtok v Bratislave a 11. mája v Košiciach. Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku o tom informovalo na svojom webe. Deň Európy pripadá na 9. mája a je oslavou mieru a jednoty v Európe. Zároveň pri príležitosti Dňa Európy budú významné budovy a pamiatky na celom svete osvetlené farbami EÚ.