Meteorológovia vydali výstrahy. Pozor na vietor v Košickom kraji
Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí do 15. hodiny pre mesto Košice, okresy Košice – okolie, Michalovce a Trebišov.
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webovej stránke.
Miestami môže vietor v krátkodobých nárazoch dosahovať rýchlosť od 65 do 85 kilometrov za hodinu.
„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ spresnil SHMÚ.
[ad][/ad](TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
V marci sa začne s výstavbou okružnej križovatky Kostolianska cesta – Národná trieda – Podhradová. Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) už podpísal zmluvu s víťazom verejného obstarávania, ktorým je spoločnosť Eurovia SK.
Mnoho migrantov preskočilo alebo oboplávalo dvojitý hraničný plot vyčnievajúci do mora alebo prešli hranicou počas odlivu.
Tento týždeň sa v súvislosti so spustením výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi začína v Košiciach s opravami výtlkov, prepadnutých častí a iných závad na cestách a chodníkoch vo vlastníctve mesta. Od pondelka sa budú zarezávať a vybúravať poškodené časti vozovky a výtlky, v stredu sa začne aj so samotným asfaltovaním.