Záchranky vyplácajú odmeny za prvú vlnu pandémie
V najbližšom výplatnom termíne dostanú zdravotnícki záchranári a vodiči v štátnych záchranných službách odmeny za nasadenie v prvej vlne boja proti koronavírusu. Peniaze na to poskytla vláda.
[ad][/ad]S odmenami môžu počítať zdravotnícki zamestnanci záchranky v Bratislave a v Košiciach. Finančné prostriedky na ne sú už na účtoch organizácií. Z celkového balíka vyše 24-miliónov, ktoré vláda vyčlenila pre zdravotníkov v prvej línii boja proti ochoreniu COVID-19 od začiatku apríla do konca júla tohto roku, dostala Záchranná služba Košice 500-tisíc eur a záchranka v Bratislave 900-tisíc eur. Rozdelenie odmien zamestnancom má byť v zmysle pokynov ministerstva nastavené v súlade s princípom zásluhovosti, motivácie a dobrovoľnosti.
„Hodnota práce, ktorú denno-denne odvádzajú naše posádky, je pre spoločnosť prakticky nevyčísliteľná. Za nasadenie v období pandémie si zaslúžia najmä obrovský obdiv každého z nás. Na druhej strane sa teším, že ich môžeme odmeniť aj vo forme takejto finančnej satisfakcie,“ hovorí riaditeľ ZS Košice Bystrík Mucha.
Odmeny dostanú aj záchranári, ktorí počas prvej vlny pracovali ešte v súkromnej záchranke Falck.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Február prinesie do košickej MHD viacero zmien, Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) vyjde v ústrety aj lyžiarom. Ako prepravca informoval na svojom webe, od nedele 1. februára dôjde, okrem iného, aj k zmenám na autobusovej linke 14. Dôvodom je zvýšený nápor cestujúcich na Jahodnú počas lyžiarskej sezóny.
Ekumenická bohoslužba slova za jednotu kresťanov bude 20. januára 2026 o 18.00h na Historickej radnici, Hlavná 59, Košice.
Aj v novom roku putujú Slovenskom státisíce zásielok – či už ide o výmenu a vrátenie nevhodných darčekov z e-shopov alebo o výpredajový tovar. Len v prvej polovici januára Slovenská pošta doručila viac ako 600-tisíc balíkov a niektoré dni sa počtami vyrovnali najsilnejším decembrovým termínom.