S pozitívnym testom na COVID-19 si klient životné poistenie neuzatvorí
Aj poisťovne na Slovensku reagujú na pandémiu nového koronavírusu.
S pozitívnym testom na COVID-19 si klient životné poistenie neuzatvorí, upozorňuje spoločnosť Swiss Life Select Slovensko.
Niektoré poisťovne pôsobiace na Slovensku pri uzatváraní zmlúv o životnom poistení zisťujú, či klienti aktuálne netrpia ochorením COVID-19. Do zdravotných dotazníkov pridali otázky, ktoré im pomôžu odhaliť, či klient v čase podpisu zmluvy nemá príznaky alebo nie je pozitívny na toto ochorenie.
[ad][/ad]Zamlčať príznaky sa neodporúča
Ďalšie poisťovne síce dotazník neupravujú, spoliehajú sa však na základnú podmienku pri uzatváraní životného poistenia. Podľa nej musí byť človek pri dojednávaní zmluvy zdravý.
Ak je klient pozitívny, poisťovňa nebude návrh na uzatvorenie poistnej zmluvy životného poistenia akceptovať. Po tom, ako prekoná ochorenie bez následkov, poisťovne k nemu budú pristupovať štandardne a poistenie bude môcť uzatvoriť.
„Zamlčať príznaky, či vedome klamať v zdravotnom dotazníku o potvrdenej pozitivite, by som samozrejme neodporúčal. Okrem toho, že poisťovňa má právo odmietnuť poistné plnenia, hrozí aj riziko trestného stíhania za poistný podvod,“ upozornil poistný analytik spoločnosti Peter Mocker.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Ministerstvo školstva pripravuje odstránenie opustenej budovy na Masarykovej ulici v Košiciach. „Aktuálne prebiehajú kontrolné procesy projektovej dokumentácie a verejného obstarávania, ktoré sú nevyhnutné pre transparentný a zákonný postup,“ potvrdil v pondelok pre TASR odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR.
Najvyšší súd Slovenskej republiky (NS SR) s konečnou platnosťou rozhodol v prípade atentátu na predsedu vlády Roberta Fica z mája 2024. Senát pod vedením predsedu Petra Kaňa v stredu 29. apríla zamietol odvolanie obžalovaného 73-ročného Juraja Cintulu a potvrdil prvostupňový rozsudok. Za obzvlášť závažný zločin teroristického útoku si odpyká trest odňatia slobody v trvaní 21 rokov.
Mestský podnik Tepelné hospodárstvo Košice (TEHO) začal minútu po polnoci 26. septembra 2025 s postupný nábehom dodávky ústredného kúrenia pre domácnosti, školy, podniky a ďalších svojich odberateľov. Včera o ôsmej hodine ráno sa po 221 dňoch vykurovacia sezóna prerušila, keďže v TEHO vzhľadom na predpoveď počasia pristúpili k prerušeniu dodávok ústredného kúrenia.