Botanickú záhradu UPJŠ zatvorili
V súvislosti so zamedzením šírenia koronavírusu prijali viaceré opatrenia aj v Botanickej záhrade UPJŠ, v Mestskej krytej plavárni a v ZOO.
Botanická záhrada UPJŠ, ktorá v súčasnosti láka návštevníkov na výstavu orchideí, je od včerajška minimálne do 22. marca zatvorené. Nepopulárne rozhodnutie vyvolali informácie o šíriacom sa koronavíruse.
Sprísnený režim zaviedli v košickej zoologickej záhrade. Od pondelka tam platí zákaz organizovať hromadné podujatia. „Rozhodli sme sa zrušiť všetky hromadné návštevy škôl. Od utorka (10. 3.) platí obmedzenie niektorých expozícií. Zoo plánuje zatvoriť pavilóny exotária a minivivária a až do odvolania sa ruší komentované kŕmenie tuleňov,“ uviedla hovorkyňa ZOO Eva Malešová.
Mimoriadnu pozornosť dezinfekcii majú venovať najmä tí zamestnanci, ktorí prichádzajú do styku s ľuďmi a kde je potenciálna hrozba nákazy. Viac pozornosti bude zoo venovať aj dezinfekcii toaliet a spoločných priestorov s vyššou koncentráciou návštevníkov.
Plaváreň je naďalej otvorená, podľa slov jej riaditeľa Vladimíra Hliváka prijali však preventívne hygienické opatrenia: „Dôraz kladieme na dezinfekciu rúk. Dezinfekčné prostriedky pribudnú pri pokladni, na toaletách a v sprchách. Budeme zároveň oznamom informovať návštevníkov, že máme sprísnené hygienické požiadavky a žiadame ich o dezinfekciu rúk.“ Zatiaľ nemajú v pláne športovisko zatvárať, ale nie je to podľa neho ani vylúčené.
[ad][/ad]Odporúčané články
Rastislavovu ulicu v Košiciach skrášľuje umenie! Niekdajšia sivá oporná stena sa teraz pyšní úplne novým vzhľadom.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.