Situácia v uzavretých rómskych osadách na Spiši je v súčasnosti pokojná
Situácia v rómskych osadách na Spiši, ktoré sú v karanténe, je v súčasnosti pokojná.
Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.
[ad][/ad]Dohľadajú na pohyb osôb
Podľa jej slov je vyčlenený potrebný počet príslušníkov PZ, ktorí v súčinnosti s Armádou SR dohliadajú na to, aby nedošlo k pohybom osôb, ktoré sa majú zdržiavať v uzavretých osadách.
„Týmto osobám je, samozrejme, zabezpečený aj prísun potravín a liekov tak, aby z uvedených osád nemuseli odchádzať za nákupmi. Aj napriek počiatočnej nervozite zo strany obyvateľov osád a snahe nájsť spôsob, ako z uzavretej osady odísť, je v súčasnosti situácia pokojná, naďalej však monitorovaná,“ uviedla.
Ako Ivanová spresnila, v prípade akýchkoľvek pokusov o únik z týchto osád sú PZ a Armáda SR pripravení operatívne reagovať a vyčleniť ďalších príslušníkov „aby izolácia týchto osôb prebehla bez problémov a komplikácií“.
[article slug=”v-romskych-lokalitach-na-spisi-je-v-karantene-okolo-sesttisic-udi”][/article]Približne 6 000 ľudí
V karanténe v piatich rómskych lokalitách, kde sa vyskytli pozitívne prípady na nový koronavírus, je spolu okolo 6 000 ľudí. Tri z toho sú v Krompachoch a po jednej v obciach Žehra a Bystrany v okrese Spišská Nová Ves. O ich uzavretí informoval v stredu (8. 4.) večer hlavný hygienik SR Ján Mikas.
Premiér Igor Matovič (OĽaNO) zdôraznil, že opatreniami chcú predovšetkým chrániť ľudí.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Ministerstvo školstva pripravuje odstránenie opustenej budovy na Masarykovej ulici v Košiciach. „Aktuálne prebiehajú kontrolné procesy projektovej dokumentácie a verejného obstarávania, ktoré sú nevyhnutné pre transparentný a zákonný postup,“ potvrdil v pondelok pre TASR odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR.
Slovensko Deň Európy oslávi vo štvrtok v Bratislave a 11. mája v Košiciach. Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku o tom informovalo na svojom webe. Deň Európy pripadá na 9. mája a je oslavou mieru a jednoty v Európe. Zároveň pri príležitosti Dňa Európy budú významné budovy a pamiatky na celom svete osvetlené farbami EÚ.
Kolektívne vyjednávanie v U. S. Steel Košice vo štvrtok ukončili vzájomnými podpismi sociálnych partnerov. Súčasťou kolektívnej zmluvy (KZ) pre roky 2026 až 2030 je okrem iného aj zvýšenie mesačnej tarifnej mzdy v priemere o 80 eur.