Košice cez svedectvá ľudí, ktorí prežili holokaust
AKTUALIZOVANÉ
Nadácia Milana Šimečku organizuje vzdelávaciu prechádzku Košicami, počas ktorej si budete môcť na autentických miestach pozrieť video svedectvá Košičanov a Košičaniek, ktorí prežili holokaust.
Prechádzka je určená najmä študentom a učiteľom stredných škôl, no prihlásiť sa môže ktokoľvek.
iWalks je jedinečná forma vzdelávania, ktorá využíva video svedectvá preživších a prepája ich s konkrétnymi miestami Košíc. Účastníčky a účastníci, ktorí sa na prechádzku prihlásia, si cez mobilné telefóny či tablety vypočujú príbehy pamätníkov holokaustu priamo na miestach, kde sa diali. Sprievodca im zároveň poskytne doplňujúce informácie o vtedajšej situácii v krajine či Európe.
[ad][/ad]Prechádzky, ktoré sa budú konať v stredu a štvrtok (26. a 27. 8.), sú limitované a budú prebiehať v súlade s platnými nariadeniami hygienikov. Je nutné sa na ne vopred registrovať, pričom prehliadka bude trvať maximálne dve hodiny a približuje najmä židovské pamiatky Košíc.
Prehliadky iWalks sa budú začínať v štyroch časoch. V stredu o 15.30 hod. a o 18.00 hod. a vo štvrtok o 15.00 hod. a 17.30 hod.
Všetky informácie o komentovanej prechádzke Košicami aj link na prihlasovanie nájdete na stránke www.nadaciamilanasimecku.sk alebo na Facebooku Nadácie Milana Šimečku.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Košice sa pridávajú k celoslovenským spomienkovým akciám pri príležitosti 35. výročia Nežnej revolúcie, ktorá znamenala prelomové zmeny v dejinách Slovenska. Séria podujatí s názvom 35 rokov slobody odštartuje v piatok 15. decembra a vyvrcholí v nedeľu mítingom na Hlavnej ulici pod názvom Nádejou sme my, občania.
Už druhý rok pokračuje kreatívna obnova lavičiek v historickom parku UNLP v Košiciach. Ide o príklad dobrovoľníctva, ktoré môže inšpirovať aj iné komunity či školy.
Slovensko môže vďaka svojej geografickej blízkosti a historickým väzbám, zohrávať kľúčovú úlohu v podpore Ukrajiny na ceste k obnoveniu krajiny a integrácii do Európskej únie. Prvé zasadnutie platformy Partnerstvo pre Ukrajinu má otvoriť dvere širšej spolupráci medzi slovenskými a ukrajinskými organizáciami a posilniť koordináciu aktivít na úrovni štátnych aj súkromných inštitúcií.