Utýranie zvieraťa v Košiciach: Na strom zavesili odrezanú hlavu psa
Nelegálne osídľovanie, tvorba čiernych skládok a najnovšie i ohavný prípad týrania zvierat. Takto dnes vyzerá kedysi lukratívna záhradkárska oblasť pri Malej stanici v mestskej časti Juh.
Hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová informovala, že na oznam o odrezanej hlavy psa zavesenej na strome zo stredy 7. marca vyslali hliadku mestskej polície.
[ad][/ad]„Z dôvodu podozrenia z trestného činu týrania zvierat bola na miesto privolaná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Košice Juh. Iné prípady týrania zvierat v danej lokalite neevidujeme,“ dodala.
Pre denník KOŠICE:DNES sa vyjadril Košičan Jozef Smatana, ktorý už 37 rokov obhospodaruje záhradku v lokalite Malej stanice. Uviedol, že prípady týrania psov v lokalite nie sú ojedinelé.
Podľa slov inšpektorky Slobody zvierat Romany Březinovej z dokumentácie ohavného činu predpokladá, že zviera bolo najprv obesené, až následne mu bola hlava odrezaná. „Je to v rozpore so zákonom veterinárnej starostlivosti. Za takéto utýranie zvieraťa by mal byť páchateľ nepodmienečne odsúdený,“ doplnila.


foto: archív kd
Odporúčané články
Väčšina Slovákov pociťuje nostalgiu za obdobím socializmu. Až 60 percent obyvateľov verí, že život v bývalom režime bol lepší ako dnes. Podľa prieskumu DEKK Inštitútu má pozitívny obraz o socializme približne 65 percent ľudí, zatiaľ čo len niečo vyše 28 percent si myslí, že za socializmu bolo horšie než dnes. Údaje odhaľujú komplexné príčiny tohto javu a upozorňujú na riziká, ktoré z neho pre súdržnosť spoločnosti vyplývajú. Anketou na našej facebookovej stránke sme chceli zistiť, aký názor majú Košičania.
V Košiciach sa v ako prvom slovenskom meste uskutočnil prieskum duševného zdravia v základných školách (ZŠ). Ako mesto informovalo, jeho výsledky sú priaznivé, väčšina žiakov sa v škole cíti príjemne, bezpečne a má pozitívne vzťahy so spolužiakmi aj učiteľmi.

