Anton Hrnko bude radiť šéfovi parlamentu
AKTUALIZOVANÉ
Bývalý poslanec Národnej rady (NR) SR Anton Hrnko, ktorý sa v sobotu (12. 9.) neúspešne uchádzal o post predsedu SNS, je od stredy poradcom predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina).
TASR to potvrdil Hrnko.
„Dnes som nastúpil do jeho kancelárie ako jeho poradca,“ povedal Hrnko.
Kollárovi má radiť v oblasti histórie, ako aj národnej i národnostnej politiky. Hrnko dodal, že ho do tejto funkcie oslovil Kollár po sobotnom sneme SNS.
[ad][/ad]Informáciu potvrdil aj Kollár. „Áno, je mojím poradcom v národných a národnostných témach. Nakoľko v parlamente aktuálne národné sily nemajú svoje zastúpenie,“ vysvetlil šéf NR SR.
Hrnkovým vyzývateľom v boji o stoličku predsedu SNS bol Andrej Danko, ktorý obhájil post šéfa strany. Hrnko ešte v júli odkázal Dankovi, že na čele s ním strana skončí. Nevidel preto inú cestu pre SNS ako zmenu vedenia. Hrnko po sneme vyhlásil, že v SNS zostáva.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Prezident Pellegrini rozhodnutím nevyhlásiť referendum konal v rámci ústavou zverenej právomoci. Informovali o tom z Kancelárie prezidenta (KP) SR. O vyhlásenie referenda o zrušení sankcií proti Rusku hlavu štátu v petícii žiadali zástupcovia Slovenského hnutia obrody (SHO).
Prvý decembrový deň úderom sedemnástej hodiny štartuje rozsvietením vianočného stromčeka a výzdoby pri súsoší Immaculata na Hlavnej ulici program 31. ročníka Košických rozprávkových Vianoc.
Koncom novembra zverejnil magistrát na svojej sociálnej sieti informáciu o celoslovenskom ocenení, ktoré dostalo dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ za úpravu zanedbaného parku nad sladovňou. Boli sme sa preto pozrieť na historický evanjelický cintorín na Žriedlovej ulici za Starou sladovňou aj my.