Predvianočná lyžovačka je možná v šiestich slovenských strediskách
Predvianočná lyžovačka je možná v šiestich slovenských strediskách – na Donovaloch, v Jasnej, Štrbskom Plese, v Jahodnej, v Závažnej Porube aj na Roháčoch-Spálenej, kde otvorili sezónu uplynulú nedeľu. Prevádzka je zatiaľ čiastočná. K dispozícii je 20 až 30 percent zjazdoviek z celkového počtu.
[article slug=”zacali-platit-prisnejsie-podmienky-pre-zimne-strediska”][/article]Lyžiarske podmienky sú dobré až veľmi dobré, s priemernou výškou snehu 30 až 40 cm. Prírodného snehu je málo, snehová vrstva je prevažne tvorená technickým snehom. S jeho výrobou pokračujú prevádzkovatelia aj v týchto dňoch, keďže nočné teploty umožňujú spustenie zasnežovanej techniky. Počasie je príjemné – v noci a ráno pod bodom mrazu, cez deň slnečno s teplotami okolo 5 stupňov.
Na Donovaloch je prevádzka predlžená až do večerných hodín – do 21.00 hod. a to denne. Upravené sú tu 2 svahy v časti Záhradište. Vstup na zjazdovky je povolený po predložení negatívneho testu na ochorenie Covid-19, nie staršieho ako 72 hodín, ktorým sa návštevníci preukazujú pri pokladni strediska, prípadne majú areály zabezpečenú náhodnú kontrolu na lyžiarskych svahoch.
[ad][/ad]Jasná sever 40-80 cm dobré
Jasná juh 40-60 cm dobré
Štrbské Pleso 40 cm dobré
Roháče – Spálená 40 cm veľmi dobré
Opalisko – Závažná Poruba 20-60 cm dobré
Jahodná 25-35 cm veľmi dobré
[ad2][/ad2]
(TASR)
Odporúčané články
Ako informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v ranných hodinách, v smere na Furču. Vodič autobusu linky 55 dostal na namrznutej vozovke šmyk, následne prešiel do protismeru a napokon zišiel dole svahom.
Prvenstvo medzi vianočnými piesňami patrí nielen u nás Tichej noci. Jej text pochádza z rakúskeho Lungau, kde ho v roku 1816 zložil duchovný Mariánskej fary Joseph Mohr.
Podľa Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) rastie počet neodborne vyučovaných hodín fyziky a informatiky, pričom v rámci Slovenska sú problémy aj s technickou, etickou výchovou a občianskou náukou. IVP uvádza, že pri každom z týchto predmetov viac ako 30 percent hodín odučí nekvalifikovaný učiteľ. Zaujímalo nás, ako sú na tom s počtom kvalifikovaných učiteľov základné a stredné školy v Košiciach. Otázky sme adresovali učiteľom ZŠ a SŠ, Magistrátu mesta Košice aj Košickému samosprávnemu kraju.