V nedeľu 1. novembra budú obchody pre sviatok zatvorené
V nedeľu 1. novembra je na Slovensku Sviatok všetkých svätých, väčšina maloobchodných prevádzok bude preto zatvorená.
Novela Zákonníka práce od júna 2017 zaviedla do praxe zatvorenie predajní počas sviatkov a niektorých dní pracovného pokoja, celkovo 15,5 dňa v roku.
[ad][/ad]Zamestnávatelia počas týchto dní nemôžu zamestnancom nariadiť a ani s nimi dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi a s tým súvisiace práce.
Z pravidla existujú aj výnimky, napríklad čerpacie stanice, lekárne, predajne na staniciach, letiskách či v nemocniciach. Zákaz sa vzťahuje len na predaj tovaru, otvorené tak môžu byť prevádzky poskytujúce služby.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Rakovina prsníka patrí dlhodobo medzi najčastejšie onkologické ochorenia u žien. Predstavuje približne 16 % všetkých zhubných nádorov a jej výskyt má rastúci trend. Kým v roku 2014 bolo na Slovensku diagnostikovaných 2 686 prípadov, v roku 2021 to bolo už približne 3 300 nových pacientok.
Novela zákona o meste Košice otvára priestor na diskusiu a spoluprácu mesta, poslancov a mestských častí (MČ). V reakcii na jej prijatie to pre TASR uviedol košický magistrát s tým, že legislatívnu úpravu berie na vedomie. Dodal, že mestské zastupiteľstvo má do jej účinnosti priestor reagovať na ňu.
Mestská časť Košice – Staré Mesto získala podľa aktuálnej hodnotiacej správy o hospodárení za rok 2025 z hazardných hier a podobných činností sumu vo výške 450 000 eur.