Zuzana Čaputová odvolala 63 sudcov nad 65 rokov
Prezidentka SR Zuzana Čaputová rozhodla na návrh Súdnej rady SR o odvolaní 63 sudcov, ktorí dovŕšili vek 65 rokov. Prípady ďalších 20 sudcov posúdi hlava štátu individuálne v nasledujúcich dňoch.
Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.
[ad][/ad]„Kancelária prezidenta SR dnes odoslala oznámenie o odvolaní z funkcie 63 sudcom. Je medzi nimi 41 neaktívnych a 22 aktívnych sudcov,“ priblížil hovorca. V prípade ďalších 20 sudcov adresovali predsedovia súdov a predseda Súdnej rady prezidentke žiadosť o zváženie odkladu ich odvolania.
Súdna rada SR schválila na septembrovom zasadnutí návrh na odvolanie 82 sudcov, ktorí dosiahli vek 65 rokov a viac. Cieľom bolo podľa predsedu rady Jána Mazáka odstrániť a napraviť protiprávny stav. Ako pripomenul, prezident môže na návrh Súdnej rady SR sudcu odvolať, rada však návrh predložiť musí. Prezidentka schválila tiež jeden návrh na odvolanie z predošlého obdobia.
[article slug=”sudna-rada-navrhne-prezidentke-odvolat-desiatky-sudcov-nad-65-rokov”][/article](TASR)
Odporúčané články
Ruský vodca Vladimir Putin tvrdí, že Moskva je údajne pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Referuje o tom web glavcom.ua s odvolaním sa tlačovú konferenciu šéfa Kremľa.
Dopravný podnik mesta Košice od štvrtka 27. novembra 2025 obnoví štandardnú prevádzku autobusových liniek na Rastislavovej ulici.
K vianočnej atmosfére Košíc už neodmysliteľne patrí MAME Market – jedinečný dizajnérsky trh,
na ktorom sa pravidelne stretávajú tvorcovia a tvorkyne originálnej handmade tvorby a ľudia,
ktorí milujú ich lokálnu tvorbu objavovať a podporovať. Už po druhýkrát po sebe sa market
uskutoční v Tabačke počas víkendu 13.12 – 14.12.2025 so začiatkom o 13:00 hod. Tento rok
sa na ňom predstaví viac ako 35 značiek z celého Slovenska.