Kolóny kilometrové, policajtov nevidno
Dennodenné kolóny, ktoré sú po dočasnej zmene organizácie dopravy na križovatke Strojárenská – Čsl. armády – Kuzmányho najmä v rannej dopravnej špičke bežným javom, poriadne štvú košických vodičov. Rady áut sa tiahnu čaasto cez celú Strojárenskú ulicu a aj po časti Komenského ulice.
“Chýbajú mi tam policajti, aby riadili túto dôležitú a frekventovanú obchádzkovú trasu. Tam, kde takéto križovatky riadia, je totiž doprava podstatne plynulejšia,” píše nám jedna z našich čitateliek.
Na takéto situácie reaguje polícia tým, že nie je v jej silách ručne riadiť všetky križovatky v meste. “Cestná premávka je riadená príslušníkmi polície ručne na križovatkách, kde si to situácia vyžaduje, hlavne v čase ranných a popoludňajších dopravných špičiek. Je to však iba jedna z úloh, ktorú musí policajný zbor plniť. Čo sa týka Komenského ulice, musia byť vodiči trpezliví a tolerantní,” tvrdí košický policajný hovorca Alexander Szabó.
Práve spomínaná križovatka, kvôli ktorej sa tvoria kolóny aj na Komenského, je totiž špecifická tým, že pri dočasnom výjazde zo Strojárenskej na Kuzmányho ulicu musia autá a autobusy prechádzať cez dosť vysoký chodník.
“Najmä nízkopodlažné autobusy a autá s nízkym podvozkom tu musia ísť veľmi pomaly, aby si neodtrhli motor alebo nepoškodili podvozok,” vysvetľuje jeden zo šoférov autobusu. Práve pomalý prejazd týmto miestom často podstatne spomaľuje premávku a prispieva k vytváraniu kolón.
Navyše vodiči, ktorí túto prekážku zdolajú, musia dávať prednosť iným vozidlám takmer vo všetkých smeroch.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Kabinet schválil predaj železničnej nemocnice v Košiciach firme zo siete Penta Hospitals. Vláda SR v stredu schválila návrh Ministerstva hospodárstva SR na povolenie prevodu majetku Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).
Po mimoriadnom roku 2023, keď letisko vybavilo viac ako 625-tisíc cestujúcich, prešlo bránami letiska za prvých desať mesiacov tohto roka už 656 561 pasažierov, čo predstavuje nárast o 17,4 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.