Z auta ich vystrihovali hasiči
Pri vážnej havárii museli v stredu večer na ceste medzi Barcou a Valalikmi zasahovať všetky záchranné zložky. Podľa policajných informácií sa tam zrazila dodávka Ford Tranzit s 31-ročným vodičom a Volkswagen Passat, za volantom ktorého sedel 21-ročný mladík. „Vodič Volkswagenu pravdepodobne neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam, povahe vozovky a poveternostným podmienkam, prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcou dodávkou,“ opísala nám haváriu policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Ako nám povedali hasiči, z Passatu s úplne rozmlátenou prednou časťou museli vodiča a spolujazdca vystrihovať. Pri hrôzostrašne vyzerajúcej nehode utrpeli obaja našťastie len ľahšie zranenia. Ani jeden zo šoférov nenafúkal. Škodu na vozidlách vyčíslili na 10 700 eur.
Ilustračná foto: shutterstock
Odporúčané články
25. apríla 2026 sa v Miškolci konal 26. ročník podujatia Kézműves Kupa (Pohár zručnosti), ktorý organizuje Obchodná a priemyselná komora župy Boršod-Abov-Zemplín. Vyše 200 súťažiacich z Maďarska, Slovenska, Rumunska a Srbska súťažilo nielen v kaderníckych a vizážistickych disciplínách, ale aj v manikúre a nechtovom dizajne, starostlivosti o nohy a v úprave a technológii nadpájania mihalníc.
Mestská časť Košice – Staré Mesto získala podľa aktuálnej hodnotiacej správy o hospodárení za rok 2025 z hazardných hier a podobných činností sumu vo výške 450 000 eur.
V obci Vítkovce na Spiši vytvorili miestni obyvatelia rekordne dlhú komunitnú reťaz. Meria 736 metrov a slovenský rekord potvrdil v pondelok aj komisár Knihy slovenských rekordov Igor Svitok. Cieľom tejto aktivity bolo najmä symbolicky prepojiť majoritu a rómsku komunitu. Priamo na mieste ju ocenil aj vládny splnomocnenec pre rómske komunity Alexander Daško.