Zákaz vychádzania neplatí pre osoby s potvrdením o prekonaní COVID-u nie starším ako 180 dní
Obmedzenie pohybu zákazom vychádzania sa nevzťahuje na osoby, ktoré sa preukážu potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako 180 dní. Ako informuje Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), pri tvorbe vyhlášky vychádzal z najnovších odporúčaní konzília odborníkov a medzinárodných zdravotníckych inštitúcií a stanovil lehotu 180 dní, ktoré neboli premietnuté do odporúčaní a záverov Pandemickej komisie vlády SR.
[ad][/ad]
„K odstráneniu nesúladu príde na najbližšom zasadaní vlády SR v stredu 21. apríla tak, že časový interval potvrdenia po prekonaní COVID-19 sa predĺži z 90 na 180 dní. Príslušné kontrolné orgány budú do tohto času usmernené, aby rešpektovali potvrdenia o prekonaní COVID-19, ktoré nie sú staršie ako 180 dní,“ dodal ÚVZ SR.
[ad2][/ad2] [ad3][/ad3](SITA, gko;mma, foto: webnoviny/sita/Branislav Bibel)
Odporúčané články

Finančná správa SR upozorňuje verejnosť na prísne obmedzenia pri dovoze potravín živočíšneho pôvodu na územie Európskej únie. Pravidlá sa týkajú najmä mäsa, mlieka a výrobkov z nich, ktoré sú pri cestovaní z tretích krajín úplne zakázané, s výnimkami presne definovanými európskou legislatívou.

V Detskej fakultnej nemocnici (DFN) Košice zaznamenali výnimočný prípad, narodili sa tam jednovaječné trojičky. Ako nemocnica informovala, o deti sa starajú špecialisti na Oddelení neonatologickej intenzívnej medicíny. Tri dievčatká prišli na svet cisárskym rezom v 33. týždni tehotenstva, v druhej polovici júna. Sára vážila 2 200 gramov, Lívia 1 800 gramov a Ester 1 660 gramov.

Kedysi luxusná vila, dnes strašiak sídliska. Dom fotografa Rozmana už takmer desať rokov chátra a priťahuje neželaných návštevníkov. Obyvatelia okolitých panelákov sa denne stretávajú s hlukom, asociálmi a rušením verejného poriadku. Napriek zásahom polície sa situácia nemení. Kto nesie zodpovednosť a ako sa situácia vyrieši?