Polícia odhalila dílerov drog, otcovi a synovi hrozí až päť rokov väzenia
Oboch mužov, ktorí boli viackrát trestaní, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove obvinil z trestného činu šírenia toxikománie a zároveň spracoval podnet na ich väzobné stíhanie.
1.5.2021 (Webnoviny.sk) – Štyridsaťročnému mužovi a jeho 21-ročnému synovi z Trebišova hrozí za predaj drog väzba. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. Ak im polícia dokáže vinu, hrozí im jeden až päť rokov väzenia.
Muži počas domovej prehliadky policajtom vydali hnedozelenú rastlinnú sušinu, u ktorej kriminalisticko-expertízne skúmanie potvrdilo prítomnosť nikotínu a látky ADB-BUTINACA.
Oboch mužov, ktorí boli viackrát trestaní, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove obvinil z trestného činu šírenia toxikománie a zároveň spracoval podnet na ich väzobné stíhanie.
Ivanová priblížila, že muži od roku 2021 v rôznych časových intervaloch navštevovali Maďarsko, aby si od doposiaľ nestotožnenej osoby doniesli domov, do jedného z trebišovských rodinných domov, dizajnérsku drogu zvanú Herba – Mamba. „S vidinou prilepšenia si jej ďalšou distribúciou, ju delili na užívateľské dávky, a potom predávali alebo vymieňali za rôzne veci, najmä sociálne slabším osobám,“ ozrejmila.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Viac k témam: drogoví díleri, drogy
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia odhalila dílerov drog, otcovi a synovi hrozí až päť rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Odporúčané články
Na Magistráte mesta Košice prvýkrát zasadalo Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ), ide o významný krok v participácii mladých na správe vecí verejných. Vo Veľkej zasadačke mestského magistrátu zasadlo 64 stredoškolákov a stredoškoláčok z 34 škôl, ktorí zložili slávnostný sľub a vyjadrili pripravenosť aktívne sa podieľať na rozvoji mesta.
Košický kraj v uplynulom roku zaznamenal nárast návštevnosti, čísla sa priblížili k rekordnému roku 2019. Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Ako ďalej uviedla, úspešne inovovala ponuku pre rodiny s deťmi, prezentovala región v zámorí a pripravila aj pôdu pre rozsiahlu podporu nových projektov v roku 2026, prostredníctvom grantového programu Terra Incognita.
Odhadom až 12-tisíc návštevníkov Hlavnej ulice privítalo nový rok pod holým nebom. Ako informoval magistrát, ani chladné počasie neodradilo tisíce ľudí od silvestrovských osláv. Na pódiu pri Immaculate odohrali svoje koncerty a tanečné vystúpenia Viva ITALIA, GeRock Kabát revival, Bon Jovi revival či DJ PEPO. Košičania boli pri stánku primátorského punču štedrejší než minulý rok.
Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)