Na medzinárodnej reforme vzdelávania v rámci Plánu obnovy spolupracujú aj Slováci
Vzdelávacia spoločnosť PLUS Academia využíva svoje dlhoročné skúsenosti a spolupracuje na medzinárodnom výskume, ktorý na Slovensku, v Česku, Poľsku, Chorvátsku a Lotyšsku zbiera informácie o obchodných modeloch a o ponukách jazykových škôl v týchto krajinách.
Vzdelávacia spoločnosť PLUS Academia využíva svoje dlhoročné skúsenosti a spolupracuje na medzinárodnom výskume, ktorý na Slovensku, v Česku, Poľsku, Chorvátsku a Lotyšsku zbiera informácie o obchodných modeloch a o ponukách jazykových škôl v týchto krajinách. Cieľom výskumu je príprava reformy neformálneho vzdelávania v rámci Plánu obnovy.
Na Slovensku sa na výskume podieľa pod záštitou Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne aj Asociácia jazykových škôl. V krátkom čase je to už druhý projekt, v ktorom PLUS Academia spája sily s ďalšími vzdelávacími inštitúciami na Slovensku a v zahraničí. “Minulý mesiac sme s Univerzitou Tomáša Baťu zverejnili výsledky spoločného prieskumu, v ktorom sme zistili, že len tretina Slovákov sa celoživotne vzdeláva. Dopĺňanie kvalifikácie či neformálneho vzdelania pritom zvyšuje hodnotu zamestnancov a prispieva k ich spokojnejšiemu životu,” vysvetľuje PaedDr. Daniel Bacík, CEO vzdelávacej inštitúcie PLUS Academia.
Výskum je realizovaný v rámci projektu ERASMUS+: Transformácia obchodného modelu tradičnej jazykovej školy prostredníctvom inovácie produktu, ktorý je zameraný na transformáciu obchodných modelov jazykových škôl a nadväzuje na Stratégiu celoživotného vzdelávania v rámci Plánu obnovy. Ten je dnes prioritou číslo jeden vo všetkých štátoch Európskej únie.
“Jazykové vzdelávanie má z dlhodobého hľadiska na Slovensku obrovský potenciál, schopnosť dorozumieť sa v zahraničných firmách, ale aj pri cestovaní či uplatnení v iných krajinách je čoraz naliehavejšia potreba. Nový výskum, ktorý realizujeme v dvoch vlnách umožňuje študentom i jazykovým školám vyjadriť sa k úrovni poskytovaných služieb a zreformovať v budúcnosti jazykové vzdelávanie na Slovensku i v Európskej únii. Spolu s partnermi z Univerzity T. Baťu veríme, že vzájomná spolupráca piatich krajín obohatí výsledky výskumu,” dodáva Daniel Bacík.
Študenti i potenciálni zákazníci jazykových škôl sa môžu do výskumu zapojiť formou dotazníka, ktorý je dostupný na adrese https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdX05s-WjmwCkIfGfi-4BofKGtZjaUlsixBBJmA_nyCC5eHdQ/viewform?usp=sf_link
Pre jazykové školy je určený dotazník na adrese:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSenI24Bq8kNuj1TEhTQ2Uj090P36onoM7B0WD8cM3_ujPIAeA/viewform?usp=sf_link
“PLUS Academia sa dlhodobo aktívne podieľa na projektoch, ktoré sú prínosné pre celkové zvyšovanie úrovne vzdelávania na Slovensku. Tak, ako v iných prípadoch, výsledky nášho výskumu budú voľne dostupné všetkým spolupracujúcim inštitúciám, aby sme aj teraz prispeli k zlepšovaniu služieb v oblasti vzdelávania,” hovorí D. Bacík.
Výsledky predstavia realizátori výskumu na záverečnej projektovej konferencii.
Zdroj: Webnoviny.sk
Odporúčané články
Mesto Košice sa na jar premení na farebnú kvetinovú oázu vďaka jedinečným tulipánom z Holandska. Holandské veľvyslanectvo na Slovensku opäť darovalo mestu špeciálnu odrodu tulipánov nesúcu meno “Slovensko”, ktorú vyšľachtila holandská kráľovská rodina.
Obyvatelia mesta Košice si v piatok 8. novembra nevybavia úradné záležitosti na Magistráte mesta Košice na Triede SNP 48/A. Magistrát bude totiž z dôvodu plánovaného celodenného výpadku elektrickej energie zatvorený pre verejnosť.
Košice sa pridávajú k celoslovenským spomienkovým akciám pri príležitosti 35. výročia Nežnej revolúcie, ktorá znamenala prelomové zmeny v dejinách Slovenska. Séria podujatí s názvom 35 rokov slobody odštartuje v piatok 15. decembra a vyvrcholí v nedeľu mítingom na Hlavnej ulici pod názvom Nádejou sme my, občania.
Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)